Kolejna sieć otwiera sklepy na stacjach paliw

samochody-ulica-miasto

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na stacjach BP powstaną nowe sklepy typu convenience pod marką Easy Auchan. Pierwsza pilotażowa placówka została otwarta 19 listopada na stacji w Warszawie. Do końca 2020 r. planowane jest otwarcie dwóch kolejnych.

Sklepy convenience na stacjach BP

Auchan Retail Polska i BP w ostatnim czasie poinformowały o nawiązaniu współpracy, w ramach której na stacjach paliw BP w całej Polsce pojawi się nowa marka Easy Auchan. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Auchan, będzie to nowy format sklepu oferujący szeroką gamę produktów w ramach konceptu convenience. Docelowo, w ramach oferty dostępnych będzie ponad 1 900 produktów. Oferta zawierać będzie ponad 320 produktów marek własnych Auchan, w tym produkty z serii Pewni Dobrego. Wśród asortymentu znajdą się artykuły spożywcze, środki chemiczne oraz produkty BIO i wegańskie.

Nawiązanie współpracy przez BP z jednym z największych graczy na polskim rynku spożywczym jest efektem planu transformacji ogłoszonym na początku lutego 2020 r. BP chce kłaść szczególny nacisk na rozwój usług convenience na swoich stacjach. Pierwszy pilotażowy sklep Easy Auchan już działa na stacji bp Reduta w Warszawie, a otwarcie dwóch kolejnych planowane jest na grudzień 2020 r. Docelowo, sklepy Easy Auchan mają działać na wszystkich 570 stacjach w całej Polsce.

Sieć stacji zapowiada również zmiany w ofercie Wild Bean Cafe, w ramach której oferta śniadaniowa i lunchowa poszerzy się o dania na wydawane zarówno na miejscu jak i na wynos. Co ciekawe, nowa oferta Wild Bean Cafe ma być również dostępna z dostawą do domu. Nowy projekt strategiczny zakłada również aspekt środowiskowy, w ramach której dostępna będzie usługa z obszaru zerowaste, realizowana dzięki współpracy z Too Good To Go. Dopełnieniem koncepcji modernizacji BP będzie nowe wnętrze stacji benzynowych.

Oferta spożywcza na stacjach paliw coraz szersza

Wprowadzenie przepisu odnośnie zakazu handlu w niedziele stał się impulsem dla największych  stacji paliw działających na polskim rynku. Takie marki jak PKN Orlen, Shell, BP, Lotos chętnie korzystają z nadanej okazji, a z kolei sieci liczą na wejście w nowy kanał dystrybucji. Jak informuje Business Insider Polska w 2019 r. stacje paliw w Polsce niemal jedną trzecią przychodów uzyskały ze sprzedaży pozapaliwowej. PKN Orlen, największy gracz na rynku, ma około 30% marży na sprzedaży pozapaliwowej, z czego połowa przypada na gastronomię. Coraz większy udział przychodów ze sklepów convenience odbija się na strategii PKN Orlen. W III kw. 2020 r. funkcjonowało 1710 punktów Stop Cafe w Polsce, o 73 więcej niż rok wcześniej.

Z kolei Shell, w ostatnich latach osiąga dwucyfrowe wzrosty sprzedaży produktów i usług pozapaliwowych. W planach do 2025 r. jest zwiększenie udziału sprzedaży pozapaliwowej do połowy planowanych przychodów.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.