Kolejne sieci uruchamiają zakupy przez aplikacje

kobieta-telefon-iphone

Ten post dostępny jest także w języku: English

Gotówka to już przeszłość. Coraz chętniej dokonujemy płatności za pomocą usług mobilnych. Działania te zmusiły sprzedawców do wdrożenia nowych rozwiązań w tym zakresie. Sieci Rossmann i Empik uruchomiły możliwość samodzielnego skanowania produktów.

Rossmann rusza z aplikacją Rossman Go

Rossmann GO to nowy sposób na robienia zakupów, wykorzystujący możliwość dokonywania płatności mobilnych. Aplikacja polega na tym, że klient wchodzi do drogerii, wybiera interesujące go produkty, a następnie skanuje ich kody kreskowe swoim smartfonem. Cały proces odbywa się bez konieczności przekładania produktów na kasę oraz bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą. Do korzystania z nowej funkcji w sieci wystarczy posiadać aplikację Rossmann GO oraz smartfon z aparatem, który będzie służył jako skaner produktu.

Jak podkreśla wiceprezes Rossmanna Marcin Grabara, funkcja Rossman GO nie jest odpowiedzią na pandemię Covid-19. Obecna sytuacja tylko przyspieszyła wcześniej już zaplanowane uruchomienie funkcji płatności mobilnych. Dla sieci istotne jest inwestowanie w nowe rozwiązania które przekładają się zarówno na stacjonarne punkty obsługi klienta, jak i jego obsługę w trybie online – zwłaszcza gdy 70% zakupów w sieci Rossmann płaconych jest drogą elektroniczną. Marcin Grabara podkreśla również, że obecnie z aplikacji zakupowych drogerii korzysta 7 mln użytkowników. Nowa funkcja będzie dostępna we wszystkich 1,5 tys. drogerii w Polsce.

Empik uruchamia płatności Pay & Go

Z podobną inicjatywą wyszedł również Empik. Od początku grudnia br. w wybranych salonach sieci wdrożona została nowa usługa pozwalająca na samodzielne skanowanie produktów i opłacanie zakupów w aplikacji mobilnej. Podobnie jak w przypadku Rossmann, cały proces odbywać będzie się bez konieczności przekładania produktów na kasę oraz bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą. Z czasem usługa będzie poszerzana o szereg dodatkowych funkcjonalności, takich jak dokładna lokalizacja poszukiwanego produktu w salonie oraz nawigowanie do regału.

Usługa Pay&Go dostępna jest na razie w 10 wybranych sklepach Empik. Do końca roku planowane jest uruchomienie usługi w 50 placówkach, a w przyszłości we wszystkich sklepach Empiku w Polsce. Dostęp do płatności online mają użytkownicy Empik Premium oraz Empik Premium Free.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *