Kolejny hard dyskont wchodzi do Polski

Ten post dostępny jest także w języku: English

W Polsce pojawił się nowy aktor na rynku sklepów dyskontowych, stworzony przez Wiktora Sawosza. Pierwszy sklep Vollmart został otwarty w rano w środę 24 lutego w Siedlcach, podają wiadomoscihandlowe.pl. Sklep ma wyróżniać się wyjątkowo niskimi cenami – co najmniej 20% mniej na cały asortyment, niż w innych sklepach.

Vollmart uruchomi e-sklep?

Towar będzie sprzedawany prosto z palet, a dodatkowo, poprzez optymalizację procesów handlowych, logistyki jak również przez rezygnację z kosztownego zbędnego wyposażenia, gazetek, oraz reklam, sieć ma zapewnić dużo niższe ceny niż w innych sklepach. Vollmart ma być odpowiedzią na obecną trudną sytuację gospodarczą – kieruje się przekonaniem, że klienci są teraz bardziej wyczuleni cenowo, niż podczas ekonomicznego boomu.

Pierwsza placówka otwarta w Siedlcach, przy ulicy 3 Maja, w pobliżu centrum. Kolejne sklepy mają być usytuowane w miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców, na ogrodzonych terenach, przy dużych ulicach. Detalista ma również uruchomić e-sklep, jak podaje informacja na głównej stronie internetowej Vollmartu.

Hard dyskont bez produktów świeżych

Sklep reklamuje się hasłem „Vollmart- pełen okazji”. Mimo, że obecnie Vollmart dopiero rozwija się w Polsce, niemiecka nazwa firmy ma być bardziej uniwersalna, gdyż docelowo planowana jest również ekspansja na inne kraje europejskie. W asortymencie nowej placówki znajdują się nabiał, wędliny, mięso, słodycze, napoje, kosmetyki, chemia gospodarcza, artykuły kuchenne, AGD, artykuły dla zwierząt. Na stałe ma tam znaleźć się od 800 do 1200 produktów, dobieranych według preferencji klientów. Na razie w sklepie nie znajdą się jednak produkty świeże – owoce, warzywa, pieczywo, a mięso będzie dostępne jedynie w formie pakowanej hermetycznie. 

Wiktor Sawosz, operator spółki jest związany z branżą handlu FMCG od niemal 30 lat. Jest on znany jako założyciel i właściciel Brand Distribution Group. Ma również doświadczenie w sferach e-commerce – poprzez wieloletnie zaangażowanie w białostocki sklep bdsklep.pl, jeden z niewielu podmiotów typu pure-online player w Polsce. 

 

Okiem eksperta PMR

Agnieszka Skonieczna
Retail Business Unit Director

Dyskonty walkę o serca (i portfele) Polaków wygrywają dogodnymi lokalizacjami (coraz większa numeryka sklepów wszystkich sieci), coraz szerszą ofertą produktów świeżych i żywności convenience, a także wyselekcjonowaną ofertą produktów pozaspożywczych. To właśnie dyskonty są pierwszym wyborem jeśli chodzi o miejsce zakupu żywności dla zwierząt czy rajstop, wynika z badań PMR.

Sieć Vollmart stoi w zupełnej opozycji do powyższego. Dlatego też nie wydaje mi się, by była w stanie konkurować z największymi sieciami dyskontowymi na rynku polskim (zresztą niewiadomo, czy ma nawet takie plany). Z pewnością trafi ona do pewnej grupy klientów, raczej w średniej i małej wielkości miastach, niż w metropoliach, dla których cena jest głównym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca zakupów spożywczych. Działalność Vollmartu będzie raczej niszowa i lokalna. Pokazał to zresztą przykład operującego w podobnej formule dyskontu Mere, który rozwija się znacznie wolniej niż zakładał w swoich ambitnych planach.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.