Koniec e-zakupów Tesco

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć supermarketów i hipermarketów Tesco poinformowała, że jej sklep internetowy zostanie zamknięty z końcem października. Dodatkowo zamkniętych zostanie sześć sklepów stacjonarnych Tesco, które nie są objęte umową kupna 301 sklepów przez Salling Group (Netto).

 

Tesco zamyka sklep internetowy i sklepy stacjonarne

Sklep internetowy Tesco, który został uruchomiony w 2012 r., zakończy działalność z końcem października. Obecnie zakupy online w Tesco robić mogą mieszkańcy Warszawy, Wrocławia, Lublina, Łodzi, Poznania, Gliwic, Bielsko-Białej, Krakowa, Katowic, Rudy Śląskiej, Szczecina, Bydgoszczy, Tych i Gdyni.

Tesco 31 października zamknie także sześć sklepów stacjonarnych, które nie zostały objęte umową kupna przez Salling Group (właściciel sieci dyskontowej Netto). Sklepy te znajdują się Warszawie, Bielsko-Białej, Opolu, Łodzi, Gdyni i Ostrowie Wielkopolskim. Co więcej, Tesco zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe – pracę straci około 900 osób.

Wcześniej, 18 czerwca 2020 r. sieć Tesco poinformowała o sprzedaży swojego biznesu w Polsce. Nabywcą 301 sklepów, centra dystrybucji i głównej siedziby została firma Salling Group, właściciel sieci spożywczej Netto. Dzięki przejęciu sklepów Tesco, sieć dyskontów Netto w Polsce powiększy się do blisko 700 placówek. Transakcja jest obecnie analizowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

 

Rozkwit rynku e-commerce w Polsce

Jak wynika z najnowszego raportu PMR ,,Handel internetowy w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025”, rynek handlu internetowego w Polsce w 2019 r. szacowany jest na ponad 61 mld zł, co stanowi prawie 11% całego rynku detalicznego. W 2020 r., w wyniku pandemii COVID-19, rynek handlu internetowego w Polsce odnotuje dynamiczny, 26% r/r wzrost wartości.

Pandemia sprawiła także, że szybko zaczęła rosnąć sprzedaż internetowa w segmentach, które do tej pory charakteryzowały się najmniejszą popularnością wśród konsumentów – np. w przypadku artykułów spożywczych.

Co więcej, jak wynika z naszych szacunków, w 2019 r. e-zakupy.tesco.pl były największym graczem wśród sklepów internetowych handlujących żywnością w Polsce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *