Koronawirus: bez limitów w sklepach i restauracjach

Ten post dostępny jest także w języku: English

27 maja 2020 r. rząd przedstawił plan znoszenia kolejnych restrykcji na najbliższy czas. Do pracy wrócić mogą m.in. kluby fitness i kina. Od soboty również został zdjęty obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Jednak zasada utrzymania dystansu społecznego nadal obowiązuje.

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek oraz limitów w sklepach i restauracjach

Od 30 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek czy zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W miejscach, gdzie będzie możliwe zachowanie dystansu  społecznego, minimum dwóch metrów. Maseczki dalej będą obowiązkowe w sklepach, kościołach, kinach czy środkach komunikacji publicznej.

Zostanie także zniesiony limit osób na metr kwadratowy w sklepach oraz restauracjach, kawiarniach, barach, targach i na poczcie (z zachowaniem dwumetrowego dystansu), a także limit wiernych w kościołach. Od soboty zostanie także dopuszczona możliwość zgromadzeń do 150 osób, w tym koncertów plenerowych.

Kina, kluby fitness, teatry, baseny znowu otwarte

Od 6 czerwca kina, kluby fitness, sale zabaw, baseny i sauny, salony masażu i tatuażu, parki rozrywki będą mogły być otwarte. Jedyny wyjątek dotyczy klubów i dyskotek, które wciąż pozostaną zamknięte. Aby być otwarte, miejsca te będą musiały spełnić dwa warunki: ograniczenie do 50% wypełnienia widowni oraz obowiązek noszenia maseczek.

Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż zostaną podane po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami. To już czwarty etap znoszenia restrykcji nałożonych w związku z pandemią koronawirusa w Polsce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *