Koronawirus: Kolejne obostrzenia w handlu

Covid-19: nowe obostrzenia w HoReCa od 15 grudnia ?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Od soboty, 27 marca w Polsce będą obowiązywać kolejne obostrzenia. Dotkną one w dużej mierze sektor handlu detalicznego.

W czwartek 25 marca w Polsce zaraportowano rekordową liczbę 34 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Odsetek zajętych zarówno łóżek covidowych, jak i respiratorów wzrósł do 75%. Dlatego też, celem zagwarantowania wydolności systemu opieki zdrowotnej, wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia w różnych sektorach, w tym w handlu.

Od soboty 27 marca zamknięte będą wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni sprzedaży i świadczenia usług powyżej 2 tys. m. kw. Utrzymane zostaje również zamknięcie centrów i galerii handlowych, za wyjątkiem sklepów spożywczych, drogerii, aptek salonów prasowych i księgarni).

W placówkach handlowych, na targowiskach i pocztach obowiązywać będą bardziej restrykcyjne limity dotyczące liczby klientów. Będzie to jedna os. na 15 m. kw. w sklepach do 100 m. kw., oraz jedna osoba na 20 m. kw. sklepach powyżej 100 m. kw. Zamknięte zostaną również salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne.

Na chwilę obecną obostrzenia obowiązują do 9 kwietnia.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.