Koronawirus: Zaostrzenie restrykcji po świętach

everything-is-cancelled

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zgodnie z przewidywaniami, Polska utrzyma w mocy obowiązujące obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa co najmniej do 17 stycznia. Po świętach Bożego Narodzenia wprowadzi także dodatkowe ograniczenia, które dotkną przede wszystkim galerie handlowe i hotele.

Od 28 grudnia ponownie zamknięte zostaną galerie handlowe. Tak jak wcześniej, będą  mogły w nich funkcjonować sklepy spożywcze czy drogerie. Wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe pozostaną otwarte. W odniesieniu do pozostałych sklepów utrzymane zostaną obowiązujące obecnie restrykcje tj. limit osób na m2 oraz godziny dla seniorów. Restauracje nadal będą mogły pracować w trybie wyłącznie na wynos.

Hotele całkowicie zamknięte

Także od pierwszego poniedziałku po świętach niemal całkowicie zamknięte zostaną hotele. Obecnie były otwarte dla podróży służbowych. Zgodnie z nowymi obostrzeniami, będą mogły przyjmować tylko służby mundurowe, medyków czy też pacjentów szpitali specjalistycznych. Od tego samego dnia zamknięte zostaną stoki narciarskie, a infrastruktura sportowa będzie otwarta tylko w ramach sportu zawodowego.

Nie będzie ograniczeń w przemieszczaniu się w czasie świąt Bożego Narodzenia, ale obowiązuje ograniczenie liczby gości, których można zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują. Bardziej restrykcyjnie potraktowany został Sylwester. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *