Kosmetyki Ewy Chodakowskiej wchodzą do aptek

kobieta-po kapieli-balsam

Ten post dostępny jest także w języku: English

Kosmetyki marki BeBio, sygnowane nazwiskiem znanej trenerki fitness, Ewy Chodakowskiej, są od grudnia dostępne w kanale aptecznym. To efekt współpracy z siecią aptek Dr. Max.

W aptekach Dr. Max będą dostępne żele pod prysznic, balsamy, dezodoranty, mydła w płynie oraz kremy do rąk. Producent  deklaruje, że zawierają one 99% składników naturalnych. Do tej pory seria Be Bio była w sprzedaży w dedykowanym e-sklepie, a także w sieciach drogerii Rossmann.

Apteki były kanałem, który zyskał na sytuacji z początku pandemii COVID-19, gdzie były dokonywane zakupy kosmetyczne przy okazji innych zakupów. Jednak w kolejnych miesiącach ta sprzedaż drastycznie spadała i stąd PMR prognozuje, że kanał ten odnotuje ujemną dynamikę sprzedaży względem roku 2019.

Celebrytki napędzają modę na kosmetyki naturalne

Produkcja własnych kosmetyków przez celebrytki i influencerki to jeden z mocniejszych trendów na rynku kosmetycznym w Polsce w 2020 r. Z badania przeprowadzonego przez PMR wynika, że ponad 44% badanych deklaruje zakup kosmetyków sygnowanych nazwiskami znanych osób. Prekursorką była tutaj Kinga Rusin, która stworzyła jako jedna z pierwszych gwiazd polskiego show-biznesu własną markę kosmetyków Pat &Rub. Do Ewy Chodakowskiej, która z marką Be Bio wystartowała w kwietniu 2019 r., kilka miesięcy później dołączyła inna trenerka fitness, Anna Lewandowska (Phlov, październik 2019 r.).

Więcej o tym pisaliśmy w podsumowaniu tutaj.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.