Lagardère Travel Retail przejmie sieć Costa Coffee w Polsce

Costa Coffee

Ten post dostępny jest także w języku: English

Lagardère Travel Retail przejmie działalność 145 kawiarni Costa Coffee w Polsce i na Łotwie. Jak podaje brytyjska sieć kawiarni Costa Coffee, firmy podpisały już odpowiednią umowę. Jest to kolejny etap współpracy marki Costa, należącej do koncernu Coca Cola z Lagardère Travel Retail w Europie.

Chociaż obie firmy od wielu lat współpracują ze sobą na rynku europejskim, podpisana umowa pozwoli Lagardère Travel Retail po raz pierwszy zarządzać siecią Costa Coffee w Polsce. Poprzednia współpraca firm, rozpoczęta w 2008 r. i kontynuowana do dziś, dotyczyła prowadzenia 60 kawiarni i 60 automatów Costa Express w Czechach. Zanim jednak Lagardère Travel Retail rozszerzy swoją działalność o punkty Costa Coffee w Polsce musi zaczekać na ostateczne zatwierdzenie przez właściwe organy antymonopolowe.

Zdaniem Gordona Mowata, dyrektora zarządzającego Costa Coffee EMENA, kolejny etap partnerstwa pozwoli na rozwój marki Costa Coffee oraz wprowadzanie innowacji. Jak podkreśla, pracownicy sieci są sercem działalności, dlatego firma dołoży wszelkich starań, aby przejęcie kawiarni odbyło się płynnie. Jak dodaje Maciej Gajkowski, dyrektor zarządzający segmentu Foodservice w Lagardère Travel Retail, firma została wybrana przez Costa Coffee ze względu na doskonałość operacyjną i długą obecność w Polsce. Współpraca pozwoli na podwojenie wielkości działalności w segmencie Foodservice oraz sprawi, że Lagardère Travel Retail stanie się uprzywilejowanym partnerem w zakresie relacji B2B. Poza polskim rynkiem firma będzie również rozwijać sektor Travel Retail na Łotwie.

Podobne wpisy