Lewiatan rozpoczął testy butelkomatów

butelka z wodą

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć Lewiatan rozpoczęła testy nowego urządzenia, umożliwiającego selektywną zbiórkę butelek plastikowych – butelkomatu. Jest to kolejne działanie na rzecz ochrony środowiska w ramach programu „Ekodziałanie w Lewiatanie”. Butelkomaty zostały umieszczone w dwóch sklepach we Włocławku. Testy mają potrwać dwa miesiące.

Lewiatan w ramach w ramach projektu „Ekodziałanie w Lewiatanie” postanowił wdrożyć do swoich sklepów nowe urządzenie zwane butelkomatem. Umożliwia ono selektywna zbiórkę butelek PET, które zostaną przetworzone i ponownie wykorzystane przy wytwarzaniu kolejnych produktów. Za całe przedsięwzięcie odpowiada firma Intersoh, która działa w zakresie recyklingu. Aby skorzystać z automatu należy w pierwszej kolejności zeskanować kartę „Mój Lewiatan”, następnie włożyć pustą butelkę z czytelnym kodem kreskowym do otworu, a na koniec odebrać paragon.

Urządzenia stanęły w dwóch sklepach Lewiatan we Włocławku, przy ul. Pogodnej i w Szpetalu Górnym. W zależności od wyników pilotażu, sieć planuje zastosować rozwiązanie w większej ilości sklepów.

– Testujemy to rozwiązanie. Prawdopodobnie za rok, dwa wejdą w życie przepisy, które zobowiążą supermarkety i sieci handlowe do tego, żeby takie urządzenia były w sklepach, a klienci oddawali butelki. My robimy to wcześniej – testujemy urządzenia, nasze zaplecze. To, co tutaj widzimy to „kropka nad i”, a to co będzie działo się na zapleczu, u firm-recyklerów to druga strona medalu, którą musimy skoordynować – mówi Tomasz Baranowski, koordynator z ramienia sieci Lewiatan Holding.

Działanie na rzecz ochrony środowiska

Sieć Lewiatan już od jakiegoś czasu stara się wprowadzać proekologiczne rozwiązania, a także działać w sposób zrównoważony.

Segregacja odpadów i ochrona środowiska to dziś już obowiązek. Lewiatan promuje działania ekologiczne. Wprowadziliśmy do sprzedaży ekologiczne papiery do pakowania wędlin i serów dające możliwość oddzielenia papieru od folii przy segregacji odpadu. Papiery do pakowania, torby papierowe czy torebki do pieczywa z logo Lewiatan posiadają certyfikaty FSC. Jako jedna z pierwszych sieci detalicznych wprowadziliśmy eko kartony na zakupy również z certyfikatem FSC. Dziś rozpoczynamy pilotaż kolejnej akcji zachęcającej naszych klientów do segregowania surowca i skutecznego realizowania założeń gospodarki o obiegu zamkniętym – komentuje Marcin Poniatowski, członek zarządu ds. marketingu w spółce Lewiatan Holding.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *