Lidl likwiduje usługę Click&Collect

kartony i paczki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jak podają Wiadomości Handlowe, projekt Click&Collect realizowany na platformie rezerwuj.lidl.pl, wprowadzony przez sieć w maju 2020 roku został zlikwidowany 10 maja tego roku. Usługa była testowana przez rok w jednym z poznańskich sklepów. Nie podano przyczyn rezygnacji z projektu.

Lidl przedstawiał tę usługę jako projekt pilotażowy na czas pandemii, ze względu na troskę o swoich klientów. Platforma rezerwuj.lidl.pl umożliwiała rezerwację produktów dostępnych w ofercie dyskontu, między innymi produkty spożywcze, takie jak mięso, pieczywo, warzywa, ale również artykuły gospodarstwa domowego, czyli środki czystości oraz kosmetyki. Zakupy można było odebrać nawet kilkanaście minut po złożeniu zamówienia.

Platforma rezerwuj.lidl.pl miała na celu przetestowanie możliwości rezerwacji naszych produktów online i późniejszego odbioru ich w jednym ze sklepów. Zebrane doświadczenia zostaną wykorzystane przy rozwoju naszych kolejnych projektów – tłumaczy w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji i CSR w Lidl Polska.

Jednakże Lidl ma już swoją wyrobioną markę z artykułami przemysłowymi w kanale online, która została uruchomiona wiosną 2019 roku. Umożliwia dostarczanie zamówień pod wskazany przez klienta adres.

Zamówienia dostarczane do paczkomatów

W związku z dużym wzrostem zamówień ze sklepu online,  Lidl zdecydował się na powiększenie oferty asortymentu non-food. Obecnie oferta obejmuje ponad 2000 produktów, w tym produkty marek własnych, takich jak: Esmara, Lupilu, Pepperts, Parkside, Crivit czy SilverCrest. Produkty należą do ośmiu kategorii: moda, dom, dziecko, warsztat i auto, kuchnia, sport i wypoczynek, zdrowie i uroda oraz ogród. Na sezon 2021/2022 planowany jest wzrost ilości artykułów o 77%.

Aktualnie zamówienia dostarczane są pod wskazany adres za pośrednictwem usług kurierskich oraz do sklepów stacjonarnych Lidl. Nową koncepcją sieci jest umożliwienie odbioru zamówienia w paczkomatach.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *