Lidl zebrał rekordową kwotę dla WOŚP

Ten post dostępny jest także w języku: English

Po raz dwunasty Lidl Polska i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrali razem w słusznej sprawie. W tym roku sieć sklepów spożywczych wesprze WOŚP rekordową kwotą 9 mln zł.

Zbiórki pieniężne w sklepach Lidl Polska trwały tym razem 6 tygodni i zaowocowały rekordowym wynikiem zebranych środków – 9 mln zł. Od początku współpracy sieci z Fundacją zebrała ona 33 mln zł na realizację celów zbiórek.

Chociaż zbiórki do skarbonek już się zakończyły, aukcje WOŚP nadal trwają, w tym licytacja Karola Okrasy przy współpracy z Kuchnią Lidla. W tym roku jest to kolacja dla dwóch osób w restauracji Platter by Karol Okrasa, która zostanie przygotowana i zaserwowana przez samego Karola.

O WOŚP

WOŚP jest fundacją, której głównym celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia. Podczas corocznych Finałów WOŚP, które odbywają się w styczniu, zbierane są środki na wcześniej ustalony cel, najczęściej związany ze zdrowiem dzieci. Celem tegorocznego finału jest zakup najnowocześniejszych urządzeń dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W 2020 r. zebrano ponad 186 mln zł. Co więcej, łącznie, od 1993 r., w ramach akcji zebrano już ponad 1,2 mld zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *