L’Osteria wchodzi do Polski

Ten post dostępny jest także w języku: English

L’Osteria, niemiecka sieć włoskich restauracji planuje wejście na polski rynek. Sieć obecna jest już w ośmiu krajach w Europie.

L’Osteria – sieć włoskich restauracji, która posiada już ponad 120 lokali w Europie planuje wejście na polski rynek. Sieć obecna jest już w ośmiu krajach w Europie. W rodzimych Niemczech, Francji, Austrii, Czechach, Luksemburgu, Szwajcarii, Holandii oraz Anglii.

Sieć rozwija swoje lokale w trzech konceptach. Są to zarówno wolnostojące restauracje wraz z parkingiem oraz placem zabaw dla dzieci, jak i restauracje zlokalizowane w centrach miasto powierzchni blisko 450-600 m2. Swoją ekspansję na nowych rynkach, w tym w Polsce sieć planuje przeprowadzić przy udziale partnerów franczyzowych.

To nie jest pierwsza sieć gastronomiczna, która rozważa wejście na polski rynek. O podobnych planach poinformowała w połowie 2019 r. sieć Pesto Cafe. Pesto Cafe, ukraińska sieć gastronomiczna również rozwija koncept oparty na kuchni włoskiej. Sieć dotąd otworzyła jeden sklep w Polsce, w warszawskiej Galerii Młociny.

Czy jest miejsce dla kolejnego dużego gracza na rynku HoReCa?

W 2018 roku 10 największych sieci wygenerowało szacowany udział w rynku gastronomicznym na poziomie 23%, co pokazuje, że rynek wciąż nie jest skonsolidowany. Obecnie  rynek jest zdominowany przez dwie firmy –  McDonald’s i AmRest. Posiadają one największą liczbę placówek, a także największą średnią obrotów. Pozostali typowi gracze stanowią jedynie tło. Z drugiej jednak strony, na wciąż dynamicznie rosnącym rynku nadal jest miejsce dla nowych graczy.

Według badania przeprowadzonego na potrzeby raportu Rynek HoReCa w Polsce 2019 w grudniu 2018 roku badani zapytani o typy lokali gastronomicznych, których im brakuje na rynku zdradzają sentyment do barów mlecznych. Na tego typu lokale zwraca uwagę w tym kontekście 37% badanych (częściej osoby w wieku 55+ i z małych gospodarstw domowych). Lokale z tradycyjną kuchnią polską oraz lokale z egzotycznymi, orientalnymi kuchniami są dla około 30% badanych typami lokali, których im brakuje na rynku. Na braki tego rodzaju lokali zwracają uwagę szczególnie mieszkańcy wsi i małych miejscowości podczas gdy mieszkańcy największych miast istotnie rzadziej wskazują na zapotrzebowanie w tego typu lokale.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *