Make up Revolution z Friends w Polsce, czyli kolekcja kosmetyków inspirowanych serialem

kosmetyki revolution

Ten post dostępny jest także w języku: English

16 września, czyli dwa dni po amerykańskiej premierze, w krajach na całym świecie, w tym w Polsce pojawiła się linia kosmetyków kolorowych nawiązujących do kultowego serialu z lat 90. –  Friends. Sprawcą całego zamieszania jest marka Revolution, która wypuściła linię paletek oraz szminek inspirowaną postaciami z serialu.

Kosmetyki z linii Makeup Revolution x Friends inspirowane serialem Przyjaciele pojawiły się w Polsce w połowie września 2020 r. Dostępne są w drogeriach Hebe oraz sklepie internetowym sieci.

W skład zestawu wchodzą paletki z cieniami, pomadki i błyszczyki inspirowane poszczególnymi postaciami z serialu oraz akcesoria: lusterko i kosmetyczka w dwóch wzorach kolorystycznych. Paletki są inspirowane odpowiednio Phoebe Buffay, Rachel Green i Monicą Geller. Z kolei pomadki i błyszczyki – szóstką głównych bohaterów.

Trudny rok dla kolorówki

Kosmetyki kolorowe znajdą się wśród segmentów rynku artykułów kosmetycznych, które najbardziej negatywnie odczują skutki epidemii koronawirusa. Według szacunków PMR, w najgorszym przewidywanym scenariuszu dynamika segmentu może utrzymać się na poziomie -3,5%.

Wprowadzone czasowe restrykcje w przemieszczaniu się ludności, ograniczenie działalności wybranych sklepów, a także szczegółowe regulacje dotyczące zasad robienia zakupów, w okresie ich obowiązywania w sposób bezpośredni paraliżowały część wydatków konsumenckich, uniemożliwiając ich fizyczną realizację. Również zmiana trybu życia konsumentów – praca zdalna, ograniczenie wyjść – spowodował mniejsze zapotrzebowanie na kosmetyki do makijażu.

Znane nazwisko napędza sprzedaż kosmetyków

Z wyników badania PMR przeprowadzonego w grudniu 2019 r. wynika, że prawie połowa badanych (44%) deklaruje zakup kosmetyków sygnowanych nazwiskami znanych osób. Nie jest to zaskakujące – bardzo wielu producentów współpracuje z gwiazdami, a oferta sygnowanych produktów jest bardzo szeroka. Częściej zakup takich produktów deklarują kobiety, osoby w młodym wieku i z niższym i średnim wykształceniem.

Można się spodziewać, że chęć makijażu produktami inspirowanymi znanymi postaciami z serialu również wpłyną pozytywnie na sprzedaż marki Revolution.

O autorze

Karolina Szałas

Retail Market Analyst

Analityk z ponad trzyletnim doświadczeniem w analizie rynku handlu detalicznego. Obszary specjalizacji: rynek odzieży i obuwia, rynek artykułów kosmetycznych oraz handel internetowy.

 

Źródło zdjęcia: revolutionbeauty.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *