Marki własne Żabki uczą segregować odpady

natura ziemia planeta

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć sklepów convenience Żabka od początku 2020 r. rozpoczęła wprowadzanie na opakowaniach produktów marki własnej dodatkowych oznakowań. Mają one ułatwić segregację odpadów.

Oznaczenia bazują na dobrze znanym symbolu przedstawiającym człowieka wrzucającego śmieci do kosza. Sieć stworzyła dodatkową identyfikacje kolorystyczną, która jest zgodna z jednolitym systemem kolorystycznym podziału na pięć frakcji odpadów. Zdaniem Żabki, stosowane oznaczenia są proste i intuicyjne. Dzięki użyciu idei kolorowych koszy, każdy klient może przeczytać na opakowaniu, do którego kosza powinien wyrzucić jego poszczególne składniki.

Żabka podkreśla, że nie przerwała wprowadzania dodatkowych oznakowaniach na opakowaniach marki własnej pomimo pandemii koronawirusa. To niejedyna inicjatywa proekologiczna sieci. Spółka wprowadziła między innymi butelki pochodzące w 100% z recyklingu (rPET) w swoich markach własnych Foodini, Wycisk i S!. Testuje także słomki i wieczka ekologiczne wykonane w 100% z materiału biodegrowalnego, który nie zawiera mikroplastiku.

zabka recykling oznakowanie

Według badań, które przytacza Żabka, tylko około 40% Polaków wie jak prawidłowo segregować odpady.

Zdjęcie: Żabka.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *