McDonald’s Polska: Koniec plastikowych zabawek i wege burgery

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wprowadzenie roślinnego hamburgera i wycofanie plastikowych zabawek z zestawów dla dzieci Happy Meal to zmiany jakie w ciągu najbliższych kilku lat czekają McDonald’s w Polsce. O planach rozwoju na rynku polskim w rozmowie z Business Insider mówi prezes spółki, Adam Pieńkowski.

Z Happy Meal znikną plastikowe zabawki

W 2014 r. wyliczono, że poprzez zestawy Happy Meal na rynek rocznie trafia aż 1,5 mld plastikowych zabawek. To może się wkrótce zmienić, bowiem McDonald’s, jak chyba wszystkie firmy na rynku, redukuje zużycie plastiku i chce być bardziej eko. Już obecnie klienci mają wybór i zamiast zabawki mogą zdecydować się na książeczkę dla dzieci.

Celem jest jednak całkowita eliminacja plastiku. Na niektórych rynkach europejskich prowadzone są już testy takiego konceptu. W Polsce ma to nastąpić za około 2-3 lata. Obecnie nie jest jeszcze wiadomo, co zastąpi plastikowe zabawki – czy będą to książeczki, kody do gier na aplikacje czy inne rozwiązanie.

Wege burgery tak, ale nie w tym roku

To nie jedyne proekologiczne działanie sieci. Od początku 2020 r. w lokalach McDonald’s nie są już używane plastikowe słomki (zastąpiły je w 100% papierowe). Jak podkreśla Adam Pieńkowski, sieć pracuje nad metodą pełnego recyklingu zużytych opakowań papierowych, tak by stworzyć zamknięty obieg, czyli na przykład produkować z nich papier toaletowy.

Nie jest również wykluczone, że w ciągu najbliższych kilku lat w restauracjach McDonald’s pojawią się roślinne bugery. Na rynku występuje silny trend odchodzenia od wołowiny, co związane jest z rosnących odsetkiem wegetarian, a także negatywnym wplywem hodowli krów na emisję gazów cieplarnianych. Takie produkty są już dostępne w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Do testów w Polsce mają trafić wkrótce, ale nie będzie to jeszcze w 2020 r.

Więcej informacji w raporcie PMR: Rynek HoReCa w Polsce 2020.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *