McDonald’s redukuje użycie plastiku i stawia na drewniane sztućce

wooden cuttlery

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć McDonald’s zdecydowała się na zastąpienie plastikowych sztućców drewnianymi. Taka strategia ma ograniczyć wykorzystanie plastiku o 220 ton w skali roku. Jest to jedna z proekologicznych zmian, które firma zamierza wprowadzać aż do 2025 roku, kiedy sieć restauracji będzie korzystać wyłącznie z opakowań pochodzących z recyklingu lub ze źródeł certyfikowanych.

McDonald’s kontynuuje wdrożenie założeń Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE z 5 czerwca 2019 r. w sprawie zmniejszania wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko i już od lipca 2021 rozpoczął używanie drewnianych sztućców we wszystkich restauracjach na terenie Polski. Wcześniej, już od 2020 roku, restauracja wprowadziła papierowe słomki oraz opakowania do wybranych produktów, takich jak kubki czy miski, a obecnie aż 70% odpadów generowanych przez restauracje nadaje się do ponownego przetworzenia. Rezultatem jest całkowita redukcja zużycia plastiku o 825 ton tylko w tym roku. Chociaż sieć wciąż korzysta z opakowań wykonanych z plastiku, nie przekraczają one 5% używanych opakowań.

Sieć restauracyjna stawia na recykling oraz zachęca do niego swoich gości

W każdej restauracji McDonald’s w Polsce można znaleźć odpowiednie kosze do recyklingu, a odpady są przekazywane firmie Miklan-Ryza, dzięki której możliwe jest ich ponowne przetworzenie. Do końca 2021 roku aż w 386 restauracjach McDonald’s w Polsce dostępne ręczniki papierowe będą pochodzić wyłącznie z recyklingu. Obecnie takie rozwiązanie wykorzystywane jest w 130 restauracjach w Polsce.

McDonald’s to jedna z kilku sieci, które zdecydowały się na realizacje długofalowych strategii na rzecz ochrony klimatu. Podobne rozwiązania, które mają wyeliminować zużycie jednorazowych plastikowych pojemników, zostały również wprowadzone przez sklepy spożywcze, takie jak Carrefour, Kaufland czy Lidl.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.