Media Expert przejmuje salony Norauto

Media Expert

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć Media Expert do końca 2021 r. ruszy ze sprzedażą w kolejnych 8 nowych lokalizacjach, które do tej pory należały do marki Norauto. Taką inwestycję umożliwiła pozytywna decyzja UOKIK, który jeszcze w czerwcu wyraził zgodę na przejęcie 26 sklepów motoryzacyjnych Norauto przez sieć elektromarketów.

Media Expert chce umacniać swoją pozycję na rynku RTV/AGD i elektroniki użytkowej, a jednym ze sposobów na przyciągnięcie nowych klientów są inwestycje w sklepy stacjonarne. Sieć zainteresowała się salonami Norauto, ponieważ są to najczęściej obiekty wolnostojące z dobrym dojazdem oraz parkingiem, dzięki czemu spełniają preferencje klientów. Właściciel sieci Media Expert, spółka TERG SA, złożyła wniosek do UOKiK o wyrażenie zgody na przejęcie 26 salonów marki Norauto w grudniu 2020 r. Otrzymana w czerwcu 2021 r. decyzja urzędu pozwoliła na rozpoczęcie procesu dostosowywania przejętych salonów Norauto do potrzeb elektromarketów. Zdaniem Michała Mystkowskiego, rzecznika prasowego Media Expert, sieć może w przyszłości zdecydować się na kolejne tego typu przejęcia, jeśli wybrane lokalizacje spełnią wymagania dotyczące standardu i potencjału handlowego.

Sklepy Media Ekspert, które powstały w miejscu salonów motoryzacyjnych, ruszyły już w pod koniec września w Sosnowcu, Bielsku-Białej i Katowicach. Sieć planuje otwarcie kolejnych 8 elektromarketów a do końca 2021 r. placówki pojawią się m.in. w Krakowie, Wrocławiu czy Białymstoku. Zgodnie z danymi na maj 2021 r., do Media Expert należy więcej niż 500 sklepów, które zlokalizowane są w ponad 330 miastach w Polsce. Obsługują one ponad 70 mln klientów rocznie.

Zobacz również