Mocny weekend dla sklepów meblowych

lampa nad sofa

Ten post dostępny jest także w języku: English

Odroczony popyt połączony z Black Friday przyniósł szturm na sklepy w pierwszym dniu otwarcia galerii handlowych, podali analitycy banków Pekao i PKO BP. Sobotnie dane dobrze wróżą wynikom sprzedaży detalicznej w grudniu, komentują.

W minioną sobotę 28 listopada 2020 r. , po 3 tygodniach ograniczeń w związku z pandemią COVID-19, pracę wznowiły sklepy niespożywcze i niedrogeryjne w galeriach handlowych. Ograniczenia zdjęto także z wielkopowierzchniowych sklepów, m.in. meblowych i sportowych.

Rekordowa sobota w branży meblarskiej

Według danych kartowych Pekao, wydatki na meble oraz sprzęt RTV i AGD były w ostatnią sobotę zdecydowanie najwyższe, jak dotąd, w tym roku. Żaden inny dzień nie mógł się z nią równać. Licząc na utrzymanie zainteresowania, niektóre sieci meblowe przedłużyły promocje związane z Black Friday do niedzieli 6 grudnia, która będzie w tym roku niedzielą handlową.

sprzedaz_w_sklepach_meblowych

Czerwcowe skoki w sklepach wnętrzarskich

Z kolei dane z kart płatniczych klientów banku PKO BP sugerują, że dzień był wyjątkowo dobry, choć jak dotąd szczyt tegorocznej sprzedaży w sklepach z meblami i wyposażeniem wnętrz przypadał w czerwcu. Dobre wyniki czerwcowe są także spójne z danymi Retail Institute, zbieranymi na próbie 140 centrów handlowych. Wg nich już w czerwcu 2020 r. sprzedaż najemców z sektora wyposażenia wnętrz wzrosła o 11% r/r przy ogólnym spadku sprzedaży najemców centrów handlowych o 15% r/r. Szybciej rosła wówczas tylko elektronika użytkowa (24%) i były to jedyne dwa segmenty z dodatnią dynamiką sprzedaży w czerwcu. Wyniki te łatwo powiązać ze wzmożoną potrzebą aranżacji miejsc do pracy i nauki w tym roku.

sprzedaż_w_sklepach_z_wyposażeniem

Źródło: Peako, PKO_Research, 2020

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.