Moliera2 na sprzedaż?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka IT Fashion Polska Group & Partners, prowadząca sieć luksusowych salonów odzieżowych pod marką Moliera 2, jest na sprzedaż, wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarła Rzeczpospolita.

Spółka odmówiła potwierdzenia tych informacji, ale w oświadczeniu przesłanym do gazety przyznała, że od kilku lat zwracają się do niej liczni inwestorzy. Dlatego tez rozważa różne scenariusze dalszego rozwoju.

Moliera 2 prowadzi sześć butików stacjonarnych, z czego dwa w Warszawie i po jednym w Poznaniu, Katowicach, Zakopanem i Sopocie. Firma jest dystrybutorem w Polsce takich marek jak Burberry, Balmain, Christian Louboutin, Moncler, Kenzo czy Isabel Marant. Posiada również sklep internetowy, który w ostatnich miesiącach notuje 400 tys. wizyt miesięcznie (dane Similarweb).

Rośnie popularność odzieży luksusowej

Według danych PMR, w Polsce udział odzieży i obuwia z segmentu wyższego cenowo w 2020 r. wyniesie około 15%, a do 2025 r. prognozujemy sukcesywny wzrost udziału do ponad 16%. Z kolei w ostatnich latach (2016-2019) segment ten odnotował wzrost rzędu 2 p.p. Pozytywnie na rozwój tej kategorii wpływają takie czynniki jak rosnący dochód rozporządzalny, przekładający się na wzrost wydatków na droższe artykuły modowe, rosnąca świadomość konsumentów, ich zamiłowanie do luksusowych marek oraz atrakcyjność Polski wśród zagranicznych marek.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.