Nad rynkiem DIY wisi spowolnienie

W 2019 r. wartość detalicznego rynku asortymentu DIY wzrośnie o 5,7% r/r, wynika z prognoz zawartych w najnowszym raporcie PMR „Handel detaliczny artykułami DIY w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”.

Czeka nas spowolnienie rynku?

Chociaż prognozowana dynamika rynku jest na bardzo wysokim poziomie – wyższym niż całego rynku detalicznego w Polsce czy prognozowanego wzrostu PKB, to nadal oznacza to spowolnienie tempa wzrostu w porównaniu do lat 2016-2018. W ciągu ostatnich trzech lat rynek handlu detalicznego artykułami DIY był wspierany przez bardzo dobrą sytuację na rynku mieszkaniowym, który w latach 2016-2018 osiągał rekordowe poziomy pod względem liczby mieszkań budowanych oraz oddanych do użytku. Ponadto, transfery socjalne oraz dobra sytuacja na rynku pracy przełożyły się na zintensyfikowanie planów remontowych przez Polaków. W 2019 r. czynniki te będą nadal pozytywnie wpływać na rynek, choć siła tego wpływu będzie już słabsza.

Wartość i dynamika detalicznego rynku asortymentu DIY

Według definicji PMR detaliczny rynek asortymentu DIY jest definiowany jako rynek sprzedaży produktów niezbędnych do budowy oraz remontu, produktów dekoracyjnych, artykułów ogrodowych oraz narzędzi, kupowanych przez klientów indywidualnych oraz firmy działające na ich zlecenie, na potrzeby samodzielnej budowy domu, remontu mieszkania lub domu, prac dekoracyjnych lub ogrodowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *