Niektórym restauracjom kryzys niestraszny

pizza-jedzenie-restauracja

Ten post dostępny jest także w języku: English

Chociaż pandemia koronawirusa bardzo dotknęła segment HoReCa, niektóre restauracje planują rozwój w 2020 roku. Nowe lokale uruchamiają m.in. Gastromall Group, McDonald’s i Koku Sushi.

Gastromall wchodzi w nowy format, McDonald’s otwiera kilkanaście lokali

Gastromall Group, właściciel takich sieci jak Olimp, Companeros czy Polski Stół, własnie uruchomił pierwszą restaurację w nowym formacie Deli Pizza. Lokal mieści się w Bonarka City Center w Krakowie. Koncept Deli Pizza polega na tym, że klient może przygotować pizzę, focaccię i zapiekankę według własnych upodobań. Ma możliwość wyboru składników, od rodzaju ciasta, do rodzaju oliwy. Według zapewnień firmy, cały proces trwa tylko 5 minut.

Pomimo wyzwań, jakie niesie za sobą pandemia koronawirusa, rozwija się również McDonald’s. Sieć otworzyła w 2020 r. już osiem lokali, a do końca roku planuje jeszcze kilkanaście kolejnych. Na początku 2020 r., McDonald’s posiadał 440 restauracji, z czego 380 prowadzonych było w formacie franczyzowym przez 70 partnerów.

Koku Sushi: Rekordowa liczba umów franczyzowych

Dzięki przesunięciu sprzedaży na rynek dostaw, rozwija się również Koku Sushi. Sieć od początku swojej działalności oferowała dowóz jedzenia, przez co miała już rozwinięte odpowiednie narzędzia. Doświadczenia z okresu lockdownu poskutkowały również stworzeniem nowego formatu lokali, Koku Sushi Point. Przeznaczone są one wyłącznie pod rynek delivery i odbiór osobisty. Warunkiem jest lokal o powierzchni około 40 m2  i dobry dojazd. Od lipca w Białymstoku działa pierwszy lokal w nowym formacie, a kolejne dwa – w Komornikach i Wysokogotowie koło Poznania są w trakcie przygotowania do uruchomienia.

Ogółem, rok 2020 Koku Sushi zamknie rekordową liczbą podpisanych umów franczyzowych. Wiosną i latem sieć otworzyła kilka nowych restauracji, a do końca roku planuje uruchomienie sześciu kolejnych. Nowe lokale będą działać w Słupsku, Jastrzębiu Zdroju, Głogowie, Szczawnie Zdroju, Lublińcu i Bydgoszczy. Na koniec sierpnia 2020 r. Koku Sushi liczyło 29 restauracji.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.