Notino weszła na kolejne rynki

Notino

Ten post dostępny jest także w języku: English

Czeska firma Notino postawiła na ekspansję na nowe europejskie rynki. Tym razem gigant z branży kosmetycznej rozpoczął działalność w Irlandii, Estonii, na Łotwie i Litwie. Kolejnym krokiem w strategii rozwoju firmy jest rozbudowa centrów dystrybucyjnych, które mają pomóc skrócić czas dostawy zamówień w innych krajach.

Firma Notino jednocześnie weszła na cztery nowe europejskie rynki i obecnie działa już w 28 krajach. Jak podkreśla Zbyněk Kocián, CEO Notino, nie jest ostateczna liczba krajów, w których firma planuje prowadzić działalność. Dodatkowo Notino zainwestowało w nowe centrum dystrybucyjne, które powstało w Rumunii. Dzięki nowo otwartej lokalizacji centrum, zamówienia wysyłane są nie tylko z Czech, a z rumuńskiego magazynu mogą korzystać klienci z Grecji i Bułgarii, otrzymując w krótszym czasie zamówione produkty.

Jak wyjaśnia CEO Notino, rozbudowa centrów dystrybucyjnych ma zapewnić klientom firmy jak najlepszą obsługę i jak najszybszą dostawę zamówień. Dzięki dystrybucji produktów z Rumunii zdecydowanie przyspieszono dostawy do południowo-wschodniej Europy. Planowane centrum dystrybucyjne we Włoszech pomoże natomiast obsługiwać klientów z krajów Europy Zachodniej, m.in. z Hiszpanii i Portugalii.

Notino inwestuje w zdrowie

Notino rozwija nie tylko infrastrukturę logistyczną, ale także stale poszerza swoją ofertę produktową. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy w czasie pandemii zaczęli zwracać jeszcze większą uwagę na swoje zdrowie, Notino wprowadziło kategorię związaną z suplementami, witaminami i odżywkami. Jeszcze w listopadzie w Czechach pojawi się pierwsza apteka Notino, w której oprócz kosmetyków i dermokosmetyków, klienci będą mogli zakupić leki.

Obroty Notino w 2020 r. wyniosły ponad 560 mln euro, a wyniki były o 42% wyższe w porównaniu rok do roku. Sprzedaż na polskim rynku stanowiła 19,5% wypracowanego rocznego obrotu firmy. W 2021 r. Notino zdecydowało się na poszerzenie swojej oferty do 80 tys. produktów. Znalazły się w nich również polskie marki, takie jak Yope, Vianek, Sylveco, Inglot oraz Dr Irena Eris.

Polecamy również:

PMR: Rynek kosmetyków naturalnych wzrósł o ponad 13% w 2020 r.

PMR: Dobre perspektywy sprzedaży dermokosmetyków online

Zobacz również