Nowe prognozy dla rynku artykułów wykończeniowych i wyposażeniowych na 2020 i 2021 rok

W 2019 r. sytuacja na rynku mieszkaniowym oraz konsumpcja gospodarstw domowych bardzo pozytywnie wpływały na rynek artykułów DIY i wyposażenia wnętrz. Z kolei dobra sytuacja na rynku kredytów hipotecznych wspiera dobre prognozy na lata 2020-2021 dla tego sektora. Z drugiej strony, szybko rośnie inflacja, pojawiają się także głosy, że boom na rynku mieszkaniowym musi się skończyć.
Z kolei epidemia koronawirusa stanowi zagrożenie dla rynku, którego nikt się nie spodziewał. Czy gracze rynkowi są przygotowani na spowolnienie? O tym liderzy rynku artykułów DIY i wyposażenia wnętrz porozmawiają podczas III PMR Forum: Home & Garden Retail, 5 listopada 2020 w Warszawie.

 

Światowe trendy z wpływem na polski rynek

W nadchodzących latach na rynek home & garden w Polsce w dużej mierze wpłynie nie tylko sytuacja na rynku mieszkaniowym, ale również światowe trendy. Konsumenci są coraz bardziej ekologiczni
i zwracają uwagę na stosowane w domu rozwiązania. Z drugiej strony, większe znaczenie w naszym życiu odgrywa technologia – nie tylko wpływa na sposób w jaki kupujemy, ale także co kupujemy –  producenci oferują coraz więcej inteligentnych rozwiązań. Każdy chce być też traktowany wyjątkowo a nasze miejsce zamieszkania ma nas wyrażać – stąd coraz większe znaczenie trendu personalizacji. Na rynek wpływ mają też trendy specyficzne dla Polski – niestety starzejemy się jako społeczeństwo, co będzie mieć coraz większy wpływ na decyzje zakupowe. Pomimo konsolidacji rynku w ostatnich latach, wciąż pojawiają się na nim nowi gracze, a sieci specjalistyczne muszą zmagać się m.in. z nieoczywistą konkurencją w postaci dyskontów.

Jak zdaniem analityków PMR kształtują się prognozy na następny rok?

Uczestnicy majowego Forum Home & Garden Retail, organizowanego przez PMR, będą mogli poznać
i usłyszeć najnowsze prognozy PMR dla rynku artykułów DIY i wyposażenia wnętrz. Przedstawione zostaną także wyniki badań konsumenckich i B2B, które pozwolą lepiej wyjaśnić kluczowe trendy na rynku. To także miejsce gdzie przedstawiciele największych sieci marketów budowlanych, sklepów specjalistycznych, sklepów i platform internetowych oraz producentów i dostawców spotkają się by wspólnie omówić optymalne strategie na nadchodzący rok.

Branżowa debata roku – plany wiodących graczy i najważniejsze tematy

Dzięki obecności kluczowych graczy, doroczne PMR Forum: Home & Garden Retail, jest miejscem pozyskania wiedzy i oceny potencjału w sektorze. Oparcie dla rozmów stanowią najnowsze dane makroekonomiczne, prognozy PMR i wyniki badań rynkowych.

W tym roku, swoją oceną i planami rozwoju, podzielą się przedstawiciele m.in. Allegro, Castorama, Bricomarche, Mrówka, IKEA i inni.

Dlaczego warto dołączyć?

Wspólne spotkanie wszystkich graczy to okazja do rzetelnej oceny rynku i otrzymania kompletu informacji rzutujących na planowane strategie na 2020 i 2021 rok. Pakiet najnowszych danych wraz z planami liderów to najlepsza odpowiedź na pytania o kształt sektora i przyszłych kierunków rozwoju. Warto tu być!

Więcej informacji o wydarzeniu: https://retail-home-garden-forum.com/

Kontakt do organizatora:  events@pmrcorporate.com, tel.: + 48 12 340 51 30

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *