Nowy dyrektor generalny w sieci Intermarché

półki w sklepie spożywczym

Marek Wojnowski przejął funkcję dyrektora generalnego Intermarché w Polsce, sieci supermarketów należących do Grupy Muszkieterów. Odpowiada on za skuteczne wdrożenie nowej strategii, jak również za dalszą ekspansję sieci w kraju.

Z początkiem lipca Marek Wojnowski został nowym dyrektorem generalnym sieci Intermarché w Polsce. Na nowym stanowisku będzie on odpowiedzialny za skuteczne wdrożenie nowej strategii zarówno w centrali, jak i sklepach oraz za dalszą ekspansję sieci w kraju.

Marek Wojnowski z wykształcenia jest ekonomistą. Posiada on 20-letnie doświadczenie w handlu, w branży spożywczej. W swojej wcześniejszej karierze zawodowej był związany z następującymi firmami:, Plus Discount, Polomarket, EKO czy Chata Polska. Gdzie piastował kluczowe stanowiska w zarządach tych sieci.

Intermarché w Polsce

Intermarché należy do Grupy Muszkieterów, która w  Polsce integratorem jest dwóch sieci detalicznych. Oprócz sieci supermarketów jest właścicielem sklepów DIY pod marką Bricomarche. Choć plany grupy zakładały szybką ekspansję i posiadanie nawet 500 supermarketów w 2020 r., to od 2016 r. liczba sklepów sieci spadała. Oprócz sieci supermarketów, Intermarché posiada 65 przysklepowych stacji paliw i pod tym względem pozostaje liderem. W 2018 r. na trzech stacjach powstały punkty ładowania samochodów elektrycznych.

W styczniu 2019 r. Intermarche zleciło holenderskiej firmie consultingowej JosDeVries zaprojektowanie nowego konceptu sklepu sieci. W planach jest także repozycjonowanie marki, nie ujawniono jednak szczegółów segmentu w jakim zamierza pozycjonować się Intermarché po zmianach. W 2019 r. mają zostać otwarte cztery nowe sklepy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *