Nowy dyrektor handlowy sieci Spar

uścisk dłoni dwóch mężczyzn

Ten post dostępny jest także w języku: English

4 maja na stanowisku dyrektora handlowego sieci Spar zasiadł Trevor Blunden. Ma na swoim koncie 32 lata doświadczenia związanego z grupą Spar Group South Africa, gdzie pracował w obszarach marketingowym, komercyjnym oraz promocyjnym. Dodatkowo przez 18 lat prowadził własny sklep Spar w RPA.

Zatrudnienie nowego dyrektora handlowego wiąże się z realizacją strategii rozwoju w Polsce. Nowy dyrektor ma za zadanie wprowadzić do firmy nowe rozwiązania, które przyniosą oczekiwane efekty tuż po spadkach spowodowanych pandemią koronawirusa. Trevor Blunden zastąpił Tomasza Waligórskiego, który pełnił funkcję dyrektora od października 2020 roku. Zajmował się on głównie obszarami e-commerce, marka własna, zakupy i jakość oraz marketing.

Stanowisko dyrektora handlowego w Polsce to kolejne, nowe wyzwanie w ramach sieci SPAR, z którą jestem silnie związany. Wiem, że polski rynek jest niezwykle dynamiczny i ma ogromny potencjał. To pozwoli mi na wdrożenie sprawdzonych rozwiązań z innych rynków, ale także poznawanie specyfiki i wyjątkowości sektora handlowego w Polsce. Jestem przekonany, że będę mógł pokazać ciekawe, nowe koncepty już w najbliższych tygodniach – mówi Trevor Blunden.

Zmiany kadrowe

Zgodnie ze strategią rozwojową sieci już w 2020 roku zaczęto podejmować decyzje o zmianach w kadrze zarządzającej. 1 grudnia nowym prezesem zarządu spółki Wasz Sklep Spar został Wayne Hodson, obecny dyrektor zarządzający Spar Sri Lanka. Związany jest z firmą od ponad 20 lat, a jego obecność w polskim oddziale głównie ma pomóc odbudować straty spowodowane pandemią.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *