Nowy marketplace na rynku

tablet-komputer

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na rynku zadebiutowała nowa platforma e-commerce dla klientów B2B z regionu Europy Środkowo-Wschodniej – merXu. Jednym z twórców platformy jest Przemysław Budkowski, były prezes Allegro.

Rynek B2B także wchodzi w e-commerce

MerXu to nowa platforma handlowa dedykowana firmom świadczącym usługi dla sektora B2B. Dzięki niej zarówno małe, średnie i duże podmioty mogą handlować towarami z kategorii niekonsumpcyjnych takich jak chemia, budownictwo, elektrotechnika, instalacje, produkty przemysłowe, BHP i narzędzia dla profesjonalistów. Głównym celem powstania platformy jest ułatwienie wymiany handlowej pomiędzy przedsiębiorstwami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. MerXu jest wyposażony w komunikator z możliwością bieżącego tłumaczenia wiadomości na lokalne języki potencjalnych partnerów

Projekt MerXu jest wspierany przez zespół doświadczonych managerów, którzy od kilku lat z sukcesem rozwijają rynek e-commerce w Polsce i innych krajach regionu. Jednym z pomysłodawców nowej platformy jest Przemysław Budkowski, były prezes spółek Allegro. W skład grupy wchodzą również Tomasz Nowak i Sebastian Pietrowski (byli pracownicy Allegro), Piotr Nowjalis (były dyrektor finansowy CCC), Vaclav Liska (CEO czeskiego Aukro) oraz Toomas R. Raist (były CEO estońskiego Osta).

MerXu działa już w pięciu krajach

Platforma merXu ma wiele zastosowań. Jedną z nich jest możliwość wgrania do serwisu całej struktury danej organizacji. Dzięki niej firmy posiadające szeroką gamę produktów mają możliwość prezentowania oferowanych produktów online, a potencjalni klienci mogą wyszukiwać produkty nie tylko po nazwie, ale też po numerze identyfikacyjnym (EAN) i według własnych potrzeb. MerXu nie ogranicza się wyłącznie do handlu hurtowego. Towary można również kupować w pojedynczych egzemplarzach. Istnieje również możliwość zgłaszania zapotrzebowania na konkretne towary, a sprzedawcy sami mogą na nie odpowiadać.

Jak przyznają sami autorzy nowej platformy, merXu systematycznie będzie uzupełniana o nowe rozwiązania. W planach jest również oferowanie rozwiązań z poza samej sfery zakupowej. Jednym z takich rozwiązań ma być pomoc prawna, podatkowa oraz usługi finansowe jak faktoring, kredyt kupiecki.

Platforma działa już w Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie i Estonii i jest dostępna w lokalnych językach. W najbliższych miesiącach merXu planuje rozszerzenie działalności na inne rynki w  regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *