Nowy prezes zarządu w Nestle Polska

nestle prezesi

Ten post dostępny jest także w języku: English

Po trzydziestu latach kariery w Nestle – Simon Smith przechodzi na emeryturę, ustępując miejsca dyrektora zarządzającego. W 2021 r. funkcję tą przejmie Artur Jankowski, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w Nestle Polska.

Simon Smith ustępuje ze stanowiska dyrektora zarządzającego w Nestle

Po 6 latach pełnienia funkcji prezesa zarządu Nestle Polska i blisko 30 latach kariery  w Grupie Nestle, w 2021 roku Simon Smith przejdzie na wcześniejszą. Przed rozpoczęciem pracy w Nestle, Simon Smith uzyskał kwalifikacje biegłego rewidenta i dyplom MBA na uniwersytecie w Newcastle. Po dołączeniu do Nestle dynamicznie rozwijał swoją zagraniczną karierę, w jej ostatnich latach pełniąc takie funkcje jak CEO Nestle Adriatic, CFO Nestle Europe, czy w końcu szefa rynku w Polsce. Podczas swojego pobytu w kraju, zbudował wysoce utalentowany zespół menedżerski, który nadzorował transformację firmy pod względem jej efektywności i zaangażowania pracowników.

Artur Jankowski nowym prezesem zarządu

Z dniem 1 stycznia 2021 stanowisko prezesa zarządu Nestle Polska objął Artur Jankowski. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Wydziału Zarządzania i Marketingu. Z Nestle związany się od 2016 roku, kiedy objął stanowisko dyrektora sprzedaży. Wcześniej pracował w Grupie Danone, w której pełnił kolejno funkcje dyrektora zakupów oraz dyrektora sprzedaży. W pierwszych latach pracy w Nestle przekształcił swój dział w elastyczną, adaptującą się do zmian rynkowych strukturę, zorientowaną na zrównoważony rozwój, wdrażając w życie podstawową wartość Nestlé jaką jest szacunek dla innych.

O Nestle

Nestle w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: Nescafe, Winiary, Gerber, Princessa, Kit Kat, Lion, Nesquik, Nałęczowianka Oraz Purina. Nestle działa na polskim rynku od 1993 roku. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w ośmiu lokalizacjach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *