Aktualnosci Trendy

OLX otworzył charytatywny butik

Wyciagniete rece

24 sierpnia 2019 r. przy Centrum Handlowym Posnania w Poznaniu, został otwarty pierwszy charytatywny butik portalu ogłoszeniowego OLX. Hasłem akcji jest ,,Lecimy z pomocą”. Zebrane w ramach akcji środki zostaną przeznaczone na zakup klimatyzacji dla Oddziału Dziecięcego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu.

Zbiórka dla szpitalnego oddziału dziecięcego

Portal OLX ma swoją siedzibę w Poznaniu, dlatego właśnie w stolicy Wielkopolski postanowił przeprowadzić akcję charytatywną. Zebrane w ramach akcji OLX środki zostaną przekazane na zakup klimatyzacji dla Oddziału Dziecięcego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W Degi w Poznaniu.

OLX podwaja zebrane środki

Zbiórka prowadzona jest na kilka sposobów. W charytatywnym sklepie sprzedawane są ręczy przyniesione przez darczyńców. Dodatkowo, w sklepie można kupić kubek-cegiełkę lub przekazać pieniądze do puszki. Serwis OLX każdą uzyskaną kwotę podwaja.

Dodatkowo, w każdy weekend będą odbywać się atrakcje dla dzieci i dorosłych np. pikniki rodzinne. Butik OLX ma być otwarty codziennie (z wyjątkiem niedziel niehandlowych) przez miesiąc, do 29 września, w godzinach od 10 do 20.

OLX jest serwisem ogłoszeniowym, na którym pojawia się średnio 130 tys. ogłoszeń dziennie (według informacji ze strony internetowej OLX) w takich kategoriach jak praca, motoryzacja, nieruchomości, moda czy zwierzęta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecamy

Aktualnosci Dane i Analizy Rynek

Rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych dynamicznie rośnie

post-image

Rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych, na którego wartość składa się m.in. sprzedaż dań gotowych, wypieków czy sklepowa gastronomia (gotowa kawa, hot-dogi itp.) w 2019 r. wzrośnie o 7,9%. Tym samym wartość rynku wyniesie 7,5 mld zł, wynika z prognoz zawartych w najnowszym raporcie PMR „Rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”.

Rynek ten rośnie bardzo dynamicznie, szybciej niż np. rynek HoReCa, obejmujący sprzedaż w punktach gastronomicznych. Chociaż w 2020 r. spodziewana jest niższa dynamika, to nadal sklepowa gastronomia będzie rozwijać się szybciej niż cały rynek spożywczy w Polsce.

Wartość i dynamika rynku gastronomicznego w punktach niegastronomicznych

 

Więcej
Zmiany kadrowe

Lidl Polska ma nowego prezesa

post-image

Włodzimierz Wlaźlak od marca 2020 r. będzie pełnił funkcję prezesa Lidl Polska. Na stanowisku zastąpi Maksymiliana Branieckiego, który od stycznia 2020 r. dołączył do zarządu Lidl Stiftung & Co. KG.

Zmiany w Lidl Polska

Włodzimierz Wlaźlak, dotychczasowy członek zarządu Lidl Polska, od marca 2020 r. będzie pełnił funkcję prezesa Lidl w Polsce. Z kolei Maksymilian Braniecki, dotychczasowy prezes zarządu Lidl Polska, od stycznia 2020 r. dołączył do zarządu Lidl Stiftung & Co. KG i odpowiada za sklepy w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, na Węgrzech oraz Słowacji.

Maksymilian Braniecki od 17 lat związany jest z Lidlem – w latach 2012-2015 kierował Lidl Rumunia, a od 2015 r. Lidl Polska. Włodzimierz Wlaźlak z firmą także związany jest od 17 lat.

Sieć dyskontów Lidl posiada w Polsce ponad 700 sklepów.

Więcej
Aktualnosci Dane i Analizy Rynek

Będzie nowy lider rynku artykułów RTV, AGD i sprzętu elektronicznego?

post-image

RTV Euro AGD w najbliższych latach ustąpi miejsce lidera rynku na rzecz Media Expert. Zarówno dzięki otwieraniu nowych sklepów stacjonarnych, jak i wzrostowi popularności sklepu online.

Należy się spodziewać, że w najbliższych latach Media Expert wyprzedzi dotychczasowego lidera rynku RTV, AGD i elektroniki użytkowej – RTV Euro AGD. W ostatnich latach firma odnotowywała dwucyfrowe dynamiki wzrostu przychodów, osiągając w 2018 r. rekordowy 17% wzrost. Wzrosty te osiąga zarówno dzięki rozszerzaniu kanału dystrybucji – w samym 2019 r. sieć otworzyła 18 sklepów, jak i wzrostem popularności sklepu internetowego sieci.

Według  danych PMR internet jest najszybciej rosnącym kanałem w rynku artykułów RTV, AGD i elektroniki użytkowej. Osiąga on wzrosty prawie dwa razy szybsze niż cały rynek. Według naszych prognoz do 2024 r. internet osiągnie prawie 1/3 udziału w cały rynku sprzętu elektronicznego.

Wysoki stopień konsolidacji rynku

Handel artykułami RTV, AGD i sprzętem elektronicznym jest jednym z najbardziej skonsolidowanych segmentów rynku handlu…

Więcej
Aktualnosci Trendy

Wildberries już w Polsce

post-image

Rosyjski detalista, Wildberries, otworzył w Polsce sklep internetowy oraz pierwszy punkt odbioru w Warszawie. Co więcej, spółka planuje otworzyć blisko 100 takich punktów w Polsce.

Wildberries, rosyjski sklep internetowy, z początkiem stycznia uruchomił sprzedaż internetową w Polsce. Klienci mogą zamówić produkty poprzez stronę internetową poprzez bezpłatną dostawę kurierską, jak i w punktach odbioru zamówień wyposażonych w przymierzalnie. Obecnie pierwszy taki punkt znajduje się w Warszawie. Jednak spółka planuje otworzyć blisko 100 punktów odbioru zamówień Wildberries w kraju.

Na stronie e-sklepu dostępnych jest ponad 14,8 tys. marek odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, obuwia, akcesoriów, zabawek. Co więcej, firma planuje sukcesywnie rozszerzać ten asortyment.

Spółka jest obecna w Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Armenii i Kirgistanie. Jednak jak informują władze spółki, firma planuje wejście na rynek Unii Europejskiej. Po Polsce detalista myśli o wejściu na rynek słowacki.

Polska atrakcyjnym rynkiem dla zagranicznych firm

Zagraniczne firmy wciąż chętnie otwierają się na Polskę. W drugiej połowie września swój sklep internetowy…

Więcej
Rynek

Dania z restauracji w Lidlu. Sieć wprowadza do oferty świeże sushi.

post-image

Sieć sklepów dyskontowych Lidl wprowadziła do oferty dziesięciu sklepów w Poznaniu i okolicy świeże zestawy sushi. Sushi przygotowywane jest przez poznańską restaurację Yattai Sushi Bar.

Sushi z restauracji w Lidu

Oferta zestawów świeżego sushi dostępna będzie w dziesięciu sklepach Lidl w Poznaniu i okolicy. Zestawy będą przygotowywane i dostarczane rano przez poznańską restaurację Yattai Sushi Bar.

Rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych rośnie

Rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych (na wartość składa się m.in. sprzedaż gotowej kawy, hot-dogów itp.), w 2019 r. wzrósł w Polsce o blisko 8%. Rynek ten rośnie bardzo dynamicznie i chociaż w 2020 r. spodziewana jest nieco niższa dynamika wzrostu jego wartości, to sklepowa gastronomia będzie rozwijała się szybciej niż cały rynek spożywczy w Polsce.

Więcej informacji na ten temat w najnowszym raporcie PMR ,,Rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”.

Więcej
Aktualnosci Dane i Analizy Infografiki

Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2019

post-image

PMR prezentuje zestaw infografik z raportu: Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024.

Według szacunków PMR wartość rynku sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych w Polsce wyniosła w 2018 r., ponad 279 mld zł. W 2019 r. rynek wzrośnie o ponad 4%. M.in. dzięki programom socjalnym takim jak Rodzina 500, rozszerzony na pierwsze dziecko w każdej rodzinie, trzynasta emerytura czy obniżki podatków.
Co więcej, długoterminowe prognozy dla rynku są pozytywne i wskazują na wzrosty w wysokości co najmniej 3% do 2024 r. Najszybsze wzrosty osiągnięte zostaną w kanałach dyskontów, sklepów convenience oraz sklepów przy stacjach paliw.

Jaka jest wartość i dynamika rynku spożywczego w Polsce?


Jaki stosunek do zakazu handlu w niedzielę mają Polacy?

Jaki jest udział największych graczy w spożywczym rynku detalicznym w…

Więcej