Orlen liderem rynku gastronomicznego w punktach niegastronomicznych

This post is also available in: English

Według danych PMR rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych osiągnął wartość 7,5 mld zł, wzrastając o 7,9% względem roku poprzedniego.

Największym kanałem dystrybucji na rynku gastronomicznym w punktach niegastronomicznych są stacje benzynowe. To właśnie z tego kanału wywodzi się największy gracz na rynku czyli Orlen. Planowana fuzja z firmą Lotos jedynie wzmocni jego pozycję lidera. W 2019 r. drugim największym graczem na rynku została sieć Żabka, wyprzedzając Biedronkę.

Żabka reprezentuje kanał sklepów convenience, który według naszych prognoz będzie rosnąć najszybciej w latach 2019-2024. Duże znaczenie ma tu ekspansja sieci convenience oraz modernizacja małych sklepów spożywczych i wyposażanie ich w urządzenia do przygotowywania kawy, hot-dogów itp. Pozytywny wpływ na rynek ma także wprowadzanie lub testowanie konceptów gastronomicznych przez sieci dyskontów i supermarketów. W ostatnich miesiącach takie próby podejmowały m.in. sieci Biedronka, Lidl, Netto, Polomarket i Spar.

Udział największych graczy w rynku gastronomicznym w punktach niegastronomicznych (%), 2019

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.