Wkrótce otwarcie Barbory w Krakowie: e-sklep kontynuuje ekspansję

Barbora to open soon in Krakow: e-shop continues expansion

Ten post dostępny jest także w języku: English

Barbora.pl, internetowy sklep spożywczy należący do Maxima Grupe z Litwy, właścicielki m.in. sklepów Stokrotka, rozpoczyna dalszą ekspansję w Polsce. Po niedawnym wejściu na Śląsk, teraz przygotowuje się do startu w Krakowie. 

Maxima Group, właściciel działającej w Polsce sieci Stokrotka, sprowadził w 2021 roku do Polski markę Barbora – jeden z największych internetowych sklepów spożywczych w krajach bałtyckich. Sklep oferuje produkty spożywcze i artykuły codziennego użytku. Firma wystartowała w Warszawie, a w ciągu roku rozszerzyła swój zasięg na Łódź, Trójmiasto i Śląsk. Łączna liczba aktywnych klientów Barbora w Polsce przekracza 29 tys. osób.

Według przedstawicieli firmy, Kraków jest naturalnym etapem rozwoju, zwłaszcza po niedawnym wejściu na Śląsk i uruchomieniu w listopadzie 2021 roku nowego centrum dystrybucyjnego w Katowicach, skąd do Krakowa będą dostarczane m.in. produkty spożywcze, chemia gospodarcza, kosmetyki, artykuły dziecięce i artykuły dla zwierząt. Warto zaznaczyć, że spółka w swojej ofercie posiada również produkty regionalne, oparte na współpracy z lokalnymi dostawcami.

Barbora konkuruje z takimi graczami jak Frisco.pl, Auchan Direct czy Carrefour.pl. Firma nie posiada jednak w Polsce własnej sieci sklepów stacjonarnych, ale działa tu w podobnym modelu jak Frisco.pl czy Auchan Direct, realizując dostawy do klientów ze specjalnego magazynu. Carrefour dostarcza swoje dostawy częściowo ze sklepów stacjonarnych, a częściowo ze specjalnych magazynów przy sklepach. Strategicznym partnerem i głównym dostawcą Barbory w Polsce jest sieć supermarketów Stokrotka.

Barbora zapewnia codzienną dostawę zakupów pod drzwi klienta w godzinach od 7.00 do 22.00, również w niedziele. Kurierzy sklepu dostarczają zamówienia pod wskazane adresy nawet tego samego dnia. Minimalna wartość zamówienia wynosi 100 zł.

Maxima Group zrzesza sieci handlowe na Litwie, Łotwie, w Estonii i Bułgarii, a w Polsce jest właścicielem sieci Stokrotka.

Więcej informacji na temat wartości rynku spożywczego w Polsce, głównych kanałów dystrybucji, udziałów rynkowych głównych graczy, analizy trendów czy prognoz można znaleźć w raporcie PMR Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026.

PMR: Rok 2020 przełomowy dla zakupów spożywczych online 

Barbora wdraża aplikację zakupową

Podobne wpisy