Pepco chce wejść na GPW

witryna sklepu Pepco

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pepco Group, właściciel sieci Pepco, Poundland i Dealz planuje w najbliższych miesiącach zadebiutować na giełdzie w Warszawie. Pierwotnie debiut miał odbyć się w Londynie, natomiast ze względu na ilość dyskontów na polskim rynku, wybrano Warszawę.

Już W listopadzie 2019 r. grupa informowała o analizie wielu opcji strategicznych, miedzy innymi o IPO (Initial Public Offering), czyli dokonywanej po raz pierwszy oferty publicznej, dotyczącej papierów wartościowych. Niestety pandemia pokrzyżowała plany i dopiero teraz pojawiły się pierwsze informacje na temat podjętych działań. Debiut związany jest z obecną sytuacją na rynkach finansowych, a mianowicie rekordowym popytem ze strony inwestorów.

Spółka jest wyceniana obecnie na 6 mld dolarów, natomiast brytyjskie media podają kwotę  5,4 mld dolarów. Jak się okazuje, może to być największa oferta akcji w tym roku.

Rozwój sieci dyskontów niespożywczych

Według badania PMR w maju 2020 roku liczba dyskontów niespożywczych wynosiła 1 900. Rocznie przybywa ponad 100 lokalizacji netto tego typu sieci. Pepco od dawna plasuje się na pozycji lidera w tym segmencie. Obecne jest w 15 państwach i w sumie dysponuje ponad 3 200 placówek na świecie, w Polsce natomiast na koniec 2020 roku posiadała ponad 1000 lokalizacji. Blisko 9 na 10 Polaków deklaruje, że zna tę sieć.

Drugie miejsce objęła sieć KiK, która w 2020 roku mogła pochwalić się 350 punktami w Polsce, a jej celem na najbliższy czas jest osiągnięcie liczby 650 sklepów na terenie naszego kraju. W czołówce znajdują się również sieci takie jak: TXM, Action, Dealz oraz Tedi.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *