Pierwsza restauracja w Krakowie z gwiazdką Michelin

Ten post dostępny jest także w języku: English

W najnowszym Czerwonym Przewodniku Michelin ,,Main Cities of Europe” gwiazdką wyróżniona została restauracja Bottiglieria  1881. To pierwsza restauracja z Krakowa i trzecia w Polsce nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem.

Gwiazdka Michelin w końcu w Krakowie

Restauracja Bottiglieria 1881 jest pierwszą restauracją z Krakowa wyróżnioną gwiazdką Michelin oraz trzecią taką restauracją w Polsce. Wcześniej gwiazdkę Michelin otrzymały warszawskie restauracje Atelier Amaro i Senses. Obie te restauracje utrzymały gwiazdki w tegorocznym wydaniu przewodnika.

Dodatkowo, siedem restauracji otrzymało wyróżnienie BIB Gourmand za korzystny stosunek jakości do ceny. Po raz pierwszy otrzymały je restauracje Szóstka w Warszawie i Fiorentina w Krakowie. Pozostałe restauracje z wyróżnieniem BIB Gourmand to: Kieliszki na Hożej, Zazie, Ale Wino, Brasserie Warszawska i Butchery and Wine.

Restauracja Bottiglieria 1881 działa na krakowskim Kazimierzu (ul. Bocheńska), a szefem kuchni jest Przemysław Klima. Restauracja oferuje menu sezonowe oparte w dużej mierze na regionalnych produktach oraz menu degustacyjne.

HoReCa wraca do funkcjonowania

Jak wynika z danych PMR, wartość rynku HoReCa w Polsce w ostatnich latach rosła – w 2019 r. z dynamiką 6% r/r do blisko 33 mld zł. W 2020 r. sytuacja ta została zmieniona pojawieniem się pandemii COVID-19 w Polsce i wprowadzanymi w związku z tym restrykcjami w działalności lokali gastronomicznych (zakaz przyjmowania gości w lokalu i możliwość świadczenia usług jedynie na wynos czy w dowozie). Obecnie restrykcje dotyczące funkcjonowaniu restauracji zostały poluzowane (mogą przyjmować gości z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego).

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.