Pierwsze automaty paczkowe Allegro

kobieta z paczkami

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć Allegro postanowiła wdrożyć swoje pierwsze ekologiczne automaty paczkowe. Urządzenia stanęły już w dwóch lokalizacjach, w Warszawie oraz Poznaniu, natomiast start usługi planowany jest na jesień. Do końca tego roku Allegro ma zamiar zwiększyć liczbę urządzeń do 1500.

Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny „posadziliśmy” już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy w tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie – powiedział Grzegorz Czapski, business development officer Allegro. – Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej – dodał.

W pierwszym etapie firma planuje uruchomić łącznie 3 tysiące automatów. Allegro zapewnia, że automaty umożliwią jeszcze szybszy i wygodniejszy odbiór przesyłek. Obecnie 80% paczek dociera do konsumentów w ciągu 1-2 dni.

Zrównoważone działania

Firma stara się zarządzać w sposób odpowiedzialny, dlatego wszelkie rozwiązania są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. A mianowicie, automaty wyposażone są w czujniki jakości powietrza oraz zasilane są odnawialnymi źródłami energii. Ponadto, fronty urządzeń pokryte są ścianą roślin o powierzchni 10 m², tak by minimalizować ślad węglowy oraz idealnie komponować się z otaczającym krajobrazem. Rośliny mają być pielęgnowane i odpowiednio nawadniane. W ten sposób firma planuje pokryć nawet 21 tys. m² powierzchni w całym kraju.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *