Pierwszy salon Philipp Plein w Polsce

witryna sklepowa

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dzięki współpracy z Moliera2 w drugim półroczu 2021 roku na Placu Trzech Krzyży w Warszawie zostanie otwarty pierwszy salon marki luksusowej Philipp Plein o powierzchni około 200 m². Projekt obejmuje również sprzedaż online poprzez platformę internetową Moliera2.com.

Do tej pory marka Philipp Plein istniała na polskim rynku poprzez e-commerce, natomiast już w drugiej połowie bieżącego roku powstanie pierwszy monobrandowy salon tej marki w Domu Dochodowym na Placu Trzech Krzyży 3 w Warszawie. Marka odnotowuje blisko 2 mln euro dochodów dzięki sprzedaży online w Polsce.

Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę ogłosić współpracę pomiędzy Moliera 2 a Philipp Plein Group. Konsolidacja obecności naszej marki w handlu detalicznym na rynku polskim jest naszym celem strategicznym, który wyznaczyliśmy sobie w 2021r. – mówi Philipp Plein.

Niestabilny rynek odzieży luksusowej

Według danych zawartych w raporcie „Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025”, w latach 2016-2019 nastąpił wzrost rzędu 2 p.p w najwyższym segmencie cenowym. Na rozwój ten wpłynęły między innymi większa świadomość konsumentów czy zamiłowanie do luksusowych marek.

W 2020 roku rynek odzieży i obuwia w Polsce, w tym rynek luksusowy odnotował spadek wartości. E-commerce, który stał się rozwiązaniem na wszelkie problemy zakupowe w czasie pandemii okazał się niewystarczającym argumentem dla miłośników marek luksusowych. Wizyta w butiku i bezpośredni kontakt z doradcą dla tej grupy interesariuszy jest kluczowym elementem zakupów i stanowi część ceny, którą płacą za produkt z najwyższej półki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *