Poczta Polska postawi 750 automatów paczkowych przy sklepach Biedronka

Poczta Polska

Ten post dostępny jest także w języku: English

Poczta Polska będzie kontynuować współpracę z siecią Biedronka, a w pierwszej połowie 2022 r. chce uruchomić co najmniej 750 automatów paczkowych przy sklepach należących do sieci. Dodatkowo firma planuje wprowadzić aplikację mobilną, która umożliwi monitorowanie przesyłek.

Poczta Polska inwestuje w rozwój usług kurierskich, rozbudowując sieć automatów paczkowych działających pod marką Pocztex. W planach firmy jest zamontowanie 2 tys. nowych urządzeń, a w pierwszej połowie 2022 r. 750 z nich ma pojawić się przy sklepach Biedronka. Jak wyjaśnia Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej, stawianie automatów paczkowych w takich lokalizacjach ma podnieść konkurencyjność Poczty Polskiej oraz spełnić oczekiwania klientów, którzy chcą otrzymywać usługi o jak najwyższej jakości.

Poczta Polska chce również uruchomić aplikację mobilną, dzięki której będzie można nadawać, śledzić i odbierać paczki w automatach Pocztex znajdujących się przy sklepach Biedronka.

Warto dodać, że Poczta Polska otrzyma ze Skarbu Państwa 190 mln zł, które zostaną przeznaczone na inwestycje. Spółka chce przekształcić posiadaną infrastrukturę z listowej na paczkową, aby stać się liczącym się graczem na rynku przesyłek kurierskich. Plan modernizacji na lata 2021-2023 zakłada m.in. rozwój sieci automatów paczkowych, cyfryzacji oraz logistyki.

Podobne wpisy