Polacy kochają pizzę

pizza

Pizzeria wciąż jest najczęściej wymienianym miejscem, gdzie Polacy jadają poza domem. Najchętniej tego typu lokale odwiedzają młodzi konsumenci (do 30 lat).

Poza domem Polacy najchętniej jadają pizzę

Jak wynika z  badania PMR przeprowadzonego w styczniu 2019 r. wśród osób, które w ciągu trzech ostatnich miesięcy korzystały z usług gastronomicznych, cateringowych bądź hotelarskich, 95% badanych wybiera zwykle pizzerie. Tak jak najpopularniejszymi grupami lokali odwiedzanymi przez badanych są pizzerie, tak pizza jako danie – jest również najczęściej wybierane przez tych którzy odwiedzają lokale gastronomiczne. Jako zwykle zamawiane danie wskazało ją 65% respondentów. Kuchnia włoska identyfikowana jako vice-lider wśród preferencji badanych jest jednak mocno wiązana z (nie zawsze włoską) pizzą. Makarony (o bardziej włoskim rodowodzie) są ponad trzy razy mniej popularne od pizzy.

Pizzerie najchętniej odwiedzają młodzi konsumenci

W podziale na wiek pizzerie są wybierane najczęściej przez młodszą grupę odwiedzających lokale gastronomiczne (do 30 lat). Młodzi konsumenci najchętniej odwiedzają ten typ lokalu, również chętniej niż fast foody oraz bary, czy puby.

Pizzeria jest również najchętniej wybierana przez rodziny z dziećmi, prawie co trzeci respondent z tej grupy deklaruje odwiedzanie tego typu lokalu. Nieco rzadziej, jednak również chętnie odwiedzają pizzerie osoby pracujące, co czwarty respondent wskazał taką odpowiedź. Z kolei najrzadziej ten typ lokalu odwiedzają turyści i obcokrajowcy, blisko po 10% wskazań. Najczęściej respondenci deklarują  odwiedzanie tego typu lokalu dwa lub trzy razy w miesiącu (37%). Nieco rzadziej, bo co trzeci respondent jada w pizzeriach raz w miesiącu lub rzadziej. Z kolei co czwarty respondent odwiedza pizzerie raz w tygodniu lub częściej.

Badanie przeprowadzone na potrzeby raportu PMR: Rynek HoReCa w Polsce 2019

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *