Polska wciąż atrakcyjnym krajem dla zagranicznych firm na rynku beauty

Ten post dostępny jest także w języku: English

W maju 2021 r. ruszyła w Polsce internetowa drogeria Azeta. Należąca do Grupy Maxima drogeria internetowa obecna jest na Litwie, Łotwie i w Estonii jest kolejną siecią, która w 2021 r. zdecydowała się na wejście na polski rynek. Wcześniej tego roku takie plany ogłosiła sieć Dm-drogerie markt.

Drogeria internetowa Azeta, której właścicielem jest Grupa Maxima (właściciel e-sklepu spożywczego Barbora oraz sieci sklepów Stokrotka) rozpoczęła działalność w Polsce w maju 2021 r. Jest ona czwartym e-sklepem marki, spółka prowadzi już drogerie internetowe w Krajach Bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia).

W ofercie sklepu znajdują się kosmetyki, suplementy diety, witaminy oraz artykuły dla dzieci. Sklep oferuje ponad 100 marek kosmetycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych. To czym chce się wyróżnić drogeria, to szybka dostawa. Zakupy trafią pod wskazany adres już następnego dnia (na terenie Polski), natomiast Warszawie jeszcze w dniu złożenia zamówienia.

Okiem eksperta PMR

Karolina Szałas

Senior Retail Market Analyst

Chociaż według prognoz PMR, w 2021 r. dynamika rynku e-kosmetycznego wyhamuje w porównaniu do rekordowego wzrostu osiągniętego w 2020 r., nadal będzie najwyższa spośród wszystkich kanałów na rynku artykułów kosmetycznych.

Kanał ten w najbliższych latach (2021-2026) wzrośnie o 50% – osiągając udział w rynku na poziomie 18% w 2026 roku. Będzie to jednocześnie drugi największy kanał rynku artykułów kosmetycznych, zaraz po sklepach drogeryjno-kosmetycznych, co wynika z jego dużej popularności wśród konsumentów. Sprzedaż artykułów kosmetycznych w internecie  jest na tyle rozwinięta, że pojawienie się nowego gracza wpłynie raczej neutralnie lub umiarkowanie pozytywnie na dynamikę tego kanału w kolejnych latach.

Więcej o rynku artykułów kosmetycznych w raporcie PMR: Handel detaliczny artykułami kosmetycznymi w Polsce 2021 Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *