Nowe ograniczenia dla sklepów w grudniu?

Covid-19: nowe obostrzenia w HoReCa od 15 grudnia ?

Rząd może wprowadzić kolejne ograniczenia związane z pandemia koronawirusa, dotyczące funkcjonowania konkretnych placówek. Nowe, ostrzejsze ograniczenia mogą wejść w życie 1 grudnia, choć nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Warto zaznaczyć, że ograniczenia nie będą dotyczyć zaszczepionych klientów. Obecne ograniczenie liczby klientów wynosi 75% miejsc lub 1 osoba na 10m2.

Według nieoficjalnych danych Interii, w grę wchodzą teraz dodatkowe ograniczenia liczby klientów w sklepach, restauracjach, kinach i teatrach, co byłoby zmianą w stosunku do dotychczasowej narracji rządu podawanej przez media – do niedawna nie planowano żadnych ostrzejszych restrykcji. Nie wiadomo też, czy takie kolejne limity będą obowiązywać w całej Polsce, czy tylko w konkretnych miejscach.

Decyzje nie zostały jeszcze potwierdzone, ale wiadomo, że Naczelna Rada Lekarska i Adam Niedzielski, minister zdrowia, zaproponowali je premierowi. Jeśli limity zostaną wprowadzone w życie, zaczną obowiązywać od 1 grudnia. Wszystko zależy od tego, czy w kolejnych dniach wzrośnie liczba zachorowań i zgonów.

24 listopada Ministerstwo Zdrowia odnotowało 19 935 nowych przypadków zachorowań na covid-19, zmarło 398 osób.

Zobacz również