Nowy prezes i dyrektor generalny Auchan Retail

Nowym dyrektorem marketingu Intermarche został Tomasz Walczak

Ten post dostępny jest także w języku: English

Yves Claude został nowym prezesem i dyrektorem generalnym Auchan Retail. Wcześniej był on dyrektorem generalnym Decathlon, m.in. we Francji oraz w Hiszpanii.

Nowy prezes Auchan Retail zastąpi na tym stanowisku Edgarda Bonte. Yves Claude przez 40 lat związany był z firmą Decathlon i to właśnie tam zdobywał doświadczenie w sektorze handlu detalicznego. W firmie Decathlon pełnił on różne stanowiska, takie jak posada dyrektora finansowego czy CEO. Był on także dyrektorem ds. rozwoju międzynarodowego, a także dyrektorem generalnym Decathlon Francja i Decathlon Hiszpania. Zanim dołączył do zespołu Auchan Retail pełnił funkcję dyrektora generalnego Decathlon w Singapurze i Chinach. Dodatkowo był członkiem Rad Dyrektorów Adeo i Auchan China.

Auchan to marka, która działa na rynkach w 12 krajach i ma 2100 punktów sprzedaży. W tym roku sieć obchodzi 25-lecie obecności na polskim rynku. W tym czasie Auchan zatrudnił 20 tys. pracowników oraz przeprowadził inwestycje w wysokości 8 mld zł. Sieć ma w Polsce 116 punktów stacjonarnych i rozwija się na rynku e-commerce dzięki auchandirect.pl.

Podobne wpisy