Primark otworzył pierwszy sklep w Polsce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Brytyjska sieć odzieżowa Primark uruchomiła swój pierwszy sklep w Polsce. Od 20 sierpnia działa on w warszawskiej Galerii Młociny.

Primark w Warszawie już działa

Primark swoje wejście do Polski zapowiadał już dawno. Pierwotnie placówka miała zostać uruchomiona wiosną (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj), ale plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Teraz sieć zdecydowała się otworzyć sklep pomimo faktu, że ruch w galeriach handlowych nie wrócił jeszcze do poziomu sprzed pandemii.

Warszawski sklep Primark mieści się na powierzchni 3,6 tys. metrów kwadratowych. Zajmuje dwie kondygnacje i oferuje odzież męską, damską, dziecięcą,  a także obuwie, akcesoria i produkty wyposażenia domu.

W 2021 r. kolejny Primark w Polsce

Sieć Primark swój pierwszy sklep uruchomiła w Dublinie w 1969 r. Obecnie w Irlandii prowadzi blisko 40 placówek. Oprócz tego działa jeszcze m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Portugalii, Niemczech i USA. Wejście do Polski do kolejny krok w kierunku rozwoju Primarku w Europie Środkowo-Wschodniej. W czerwcu 2019 r. sieć uruchomiła pierwszy sklep w regionie, w Lublanie.

Primark planuje również uruchomić sklep w Poznaniu. Otwarcie zaplanowano na 2021 r.

Więcej na temat perspektyw polskiego rynku odzieżowego w najnowszym raporcie PMR: Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2020. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *