Enterprise Investors zainwestuje w Snap Outdoor

artykuły sportowe

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), przejmie 80% udziałów w spółce Snap Outdoor – dystrybutora sprzętu alpinistycznego i wspinaczkowego oraz właściciela 8a.pl, dużej platformy e-commerce dedykowanej aktywnej turystyce i sportom górskim. Wartość transakcji, która jest uzależniona od uzyskania zgody urzędu antymonopolowego, nie została ujawniona. Założyciele spółki, Piotr i Elżbieta Czmoch, pozostaną mniejszościowymi udziałowcami.

Spółka Snap Outdoor, założona w 2001 roku w Gliwicach, gdzie ma również swoją siedzibę i centrum logistyczne, działa w rozwijającej się niszy rynkowej, napędzanej przez trendy zdrowego stylu życia, rosnącą popularność sportów outdoorowych oraz rosnące dochody rozporządzalne ludności. Należący do spółki portal 8a.pl jest główną platformą e-commerce poświęconą aktywnej turystyce i sportom górskim, ale prowadzi również dwa sklepy stacjonarne w Warszawie i Gliwicach, a trzeci lokal zostanie wkrótce otwarty w Katowicach.

Enterprise Investors spodziewa się, że sektor outdoorowy będzie kontynuował dynamiczny wzrost w najbliższych latach. Silne wyniki finansowe Snap Outdoor potwierdzają ten trend – w 2020 roku przychody spółki wyniosły 16 mln euro, a w tym roku mają przekroczyć 23 mln euro.

W oświadczeniu prasowym Michał Kędzia, partner w EI, powiedział, że fundusz jest przekonany, że model biznesowy Snap Outdoor może być z powodzeniem powielony na innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, które w większości przypadków nie charakteryzują się obecnością wyraźnego lidera na rynku outdoor e-commerce. Dzięki bogatemu doświadczeniu w handlu detalicznym oraz rozbudowanej logistyce, Snap Outdoor może stać się platformą konsolidacyjną dla innych niszowych segmentów e-commerce.

 Szczegółową analizę najnowszych trendów, zaistniałych zmian i strategii największych graczy na rynku e-commerce można znaleźć w Raporcie PMR : „Handel internetowy w Polsce 2021. Analiza rynku e-commerce i prognozy rozwoju na lata 2021-2026„. 

Więcej o rynku artykułów sportowych w Polsce w raporcie PMR: Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *