Kaufland zainteresowany przejęciem sklepów Tesco

Wozki sklepowe

Ten post dostępny jest także w języku: English

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek Kaufland w sprawie przejęcia pięciu sklepów Tesco. Chodzi o placówki zlokalizowane w Warszawie, w Krakowie, we Wrocławiu, w Gdańsku oraz w Lublinie.

Kaufland na zakupach

30 sierpnia 2019 r. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynęły wnioski Kaufland Markety Polska w sprawie przejęcia części mienia spółek Snowfinch i Zodiac. Chodzi o przejęcie mienia w postaci praw i obowiązków do pięciu powierzchni handlowych obecnie wykorzystywanych przez Tesco. Kaufland chce przejąć wielkopowierzchniowe sklepy Tesco zlokalizowane w Krakowie przy ul. Wielickiej, Wrocławiu przy ul. Długiej, Gdańsku przy ul. Cienistej, Warszawie przy ul. Stalowej oraz w Lublinie przy ul. Orkana.

Liczba sklepów Tesco spada, Kaufland rośnie

Liczba sklepów Tesco z roku na roku maleje. Ubiegły rok był pod tym względem rekordowy – z rynku zniknęły aż 62 sklepy Tesco. Jak wynika z analizy PMR, obecnie Tesco ma ich około 350, podczas gdy w 2015 r. ich liczba była o blisko 100 większa. Oprócz zamykania sklepów Tesco postanowiło zmniejszyć powierzchnię wybranych hipermarketów. Kaufland z kolei zwiększył liczbę sklepów o kilka lokalizacji w porównaniu z 2015 r. i obecnie posiada 212 sklepów w Polsce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *