Spar inwestuje w kawiarnie Bean Tree Cafe

spar

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć Spar rozwija autorski format kawiarni Bean Tree Cafe i właśnie otworzyła kolejny lokal w Polsce. Nowa kawiarnia zlokalizowana jest w Poznaniu i działa w formule shop-in-shop. Projekt Bean Tree Cafe jest obecny w innych krajach, m.in. w RPA, gdzie cieszy się dużą popularnością.

Nowa kawiarnia sieci Spar została otwarta w Poznaniu w sklepie Eurospar i jest to trzeci lokal Bean Tree Cafe w Polsce, który działa w ramach sklepów mało- i wielkoformatowych. Dwie pozostałe kawiarnie znajdują się w Warszawie w Blue City oraz w Dąbrowie Górniczej. W każdym z trzech punktów Bean Tree Cafe działa w innej formule: kawiarnia w Poznaniu jako shop-in-shop, w Warszawie jako punkt przy wejściu do sklepu, a w Dąbrowie Górniczej jako osobny lokal. Według Wayne’a Hodsona, prezesa zarządu Wasz Sklep Spar, projekt kawiarni jest popularny w innych krajach, gdzie klienci docenili możliwość zakupu kawy, herbaty i prostych dań na ciepło.

Nie jest to jedyna nowość od sieci Spar, ponieważ klienci mogą korzystać już z nowej, ogólnopolskiej akcji lojalnościowej. Dzięki niej można uzyskać nawet 78% rabatu na produkty premium marki vivo od Villeroy&Boch Group. Akcja potrwa do 12 października i jest dostępna wyłącznie dla klientów sieci Spar.

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA, a w latach 60. stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w RPA. Obecnie sieć działa w kilku krajach afrykańskich, m.in. w Angoli, Zambii i Botswanie, a także na rynku europejskim, np. w Irlandii, części Anglii, Szwajcarii oraz na Sri Lance.

Spar nie jest jedyną siecią, która inwestuje w rozwój kawiarni w Polsce. Już od połowy sierpnia klienci mogą korzystać z programu kawiarniano-gastronomicznego Shell Café na stacjach Shell. Warto dodać, że rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych wykazuje trend wzrostowy i rozwija się bardzo dynamicznie, szybciej niż np. rynek HoReCa, obejmujący sprzedaż w punktach gastronomicznych.

Więcej informacji o rynku HoReCa w najnowszym raporcie PMR: „Rynek HoReCa w Polsce 2021, Analiza rynku i prognoza rozwoju na lata 2021-2026”.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *