Raport PMR: Do 2025 r. bielizna będzie odpowiadać za prawie 15% rynku modowego

Ten post dostępny jest także w języku: English

Według prognoz PMR, rynek bielizny nie ucierpi mocno na tle innych segmentów rynku modowego z powodu COVID-19. Zakładamy, że spadek jego wartości utrzyma się na poziomie 6% r/r. Ma to związek m.in. z niską sezonowością tego typu produktów.

Według szacunków PMR, rynek handlu detalicznego bielizną w Polsce w 2019 r. wart był ponad 4,8 mld zł.  i stanowił ponad 12% całego rynku detalicznego odzieży i obuwia w Polsce. Co więcej, do  2025 r. udział ten sięgnie ponad 14%.

Rynek bielizny nie ucierpi mocno na tle innych segmentów rynku odzieży i obuwia w Polsce. Według prognoz PMR, w 2020 r. rynek ten spadnie w stosunku do 2019 r. odpowiednio o 3 p.p. lub 4 p.p. mniej niż rynek odzieży oraz obuwia. Rynek bieliźniarski charakteryzuje nieznaczna sezonowość. Stąd m.in. należy się spodziewać, że COVID-19 nie wpłynie tak negatywnie, jak na inne segmenty rynku modowego.

Co więcej, rynek ten w kolejnych latach (2021-2025) będzie rósł w średniorocznym tempie na poziomie 8%, wynika z danych zawartych w najnowszym raporcie PMR.

Rynek bielizny charakteryzuje się wciąż niską konsolidacją

Według szacunków PMR, 10 największych firm w segmencie handlu detalicznego bielizną zanotowało udział w segmencie na poziomie 30% w 2019 r., co oznacza, że rynek ten charakteryzuje się wciąż niską konsolidacją.

Niezmiennie od 2018 r. liderem rynku jest Calz Polska, operator sieci Calzedonia, Intimissimi oraz Tezenis, z udziałem w rynku na poziomie 6%.

Rosnący udział sprzedaży bielizny w sieciach odzieżowych

Oprócz sklepów specjalizujących się w sprzedaży bielizny, duże znaczenie na rynku odgrywają sieci odzieżowe, które w swoim asortymencie mają również bieliznę. Wśród 10 największych graczy pod względem przychodów, trzy z nich to sklepy niespecjalizujące się w sprzedaży bielizny H&M, Reserved i Zalando, z udziałem w wśród największych graczy w 2019 r. na poziomie 32% łącznie.

udział bielizny rynek mo

Analiza stanowi część raportu PMR: Handel detaliczny bielizną w Polsce 2020.

O autorze

Karolina Szałas

Retail Market Analyst

Analityk z ponad trzyletnim doświadczeniem w analizie rynku handlu detalicznego. Obszary specjalizacji: rynek odzieży i obuwia, rynek artykułów kosmetycznych oraz handel internetowy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.