Raport PMR: Rynek VOD rośnie na pandemii COVID-19

Ten post dostępny jest także w języku: English

Kryzys COVID-19 przyczynił się do zwiększenia aktywności Polaków, jeśli chodzi o korzystanie z telewizji i usług VOD. Społeczny lockdown pokazał, że usługi płatnej telewizji i VOD mają duże znaczenie w codziennym życiu Polaków. Poza tym pandemia jest szansą na utrwalenie zachowań dotyczących bardziej aktywnego oglądania treści wideo.

Ciekawie prezentują się wyniki badania w rozbiciu na poszczególne pokolenia Polaków. W odniesieniu wyłącznie do płatnej telewizji i usług VOD potwierdzają dotychczasowe trendy na rynku dotyczące różnic wiekowych i sposobu korzystania z usług wideo. Badanie pokazuje bowiem, że młode osoby bardziej niż telewizję cenią sobie usługi wideo na żądanie – zarówno płatne, jak i darmowe. Równolegle starsze pokolenia Polaków nadal w większym stopniu skupiają się na ofercie płatnej telewizji.

Więcej informacji na temat wpływu kryzysu COVID-19 na rynek płatnej telewizji i VOD w Polsce znajduje się w raporcie PMR: Rynek płatnej telewizji i VOD. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *