Aktualnosci Badania konsumenckie Trendy

Rosnąca popularność subskrypcji

Polacy coraz chętniej korzystają z usług subskrypcyjnych. Serwisy filmowe i muzyczne na dobre zagościły w naszym życiu. Z badania przeprowadzonego w sierpniu 2018 r. przez PMR na potrzeby raportu Handel internetowy w Polsce 2018 wynika, że z usług subskrypcyjnych, w jakiejkolwiek postaci, korzysta 66% respondentów. Na potrzeby badania do tych usług zaliczono również opłacanie rachunków stałym przelewem, czego nie powinno się traktować jako usługi subskrypcyjnej, jednak mechanizm działania jest zbliżony i dopełnił on listę możliwych usług.

Nie licząc opłat rachunków stałym przelewem, najpopularniejszą usługą subskrypcyjną jest korzystanie z serwisów VOD i filmowych. Warto o niej wspomnieć zwłaszcza w kontekście uruchomienia polskiej wersji językowej Amazon Prime w sierpniu 2018 r. To stosunkowo nowa usługa (Netflix obecny jest w Polsce od stycznia 2016 r., Showmax od lutego 2017 r.), ale szybko zyskująca nowych zwolenników. W pozyskiwaniu nowych klientów pomagają korzystne warunki użytkowania – większość serwisów oferuje darmowe okresy próbne, promocje oraz ewentualnie, bardzo łatwą rezygnację z usług (bez okresów wypowiedzenia) czym różnią się telewizji kablowych i satelitarnych. Duże znaczenie ma także rosnąca ilość materiałów dostępnych nie tylko w języku polskim, ale także kręconych w Polsce, w czym przodują zwłaszcza Showmax i HBO GO, ale podobne plany ma także Netflix.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecamy

Aktualnosci Trendy

Wildberries już w Polsce

post-image

Rosyjski detalista, Wildberries, otworzył w Polsce sklep internetowy oraz pierwszy punkt odbioru w Warszawie. Co więcej, spółka planuje otworzyć blisko 100 takich punktów w Polsce.

Wildberries, rosyjski sklep internetowy, z początkiem stycznia uruchomił sprzedaż internetową w Polsce. Klienci mogą zamówić produkty poprzez stronę internetową poprzez bezpłatną dostawę kurierską, jak i w punktach odbioru zamówień wyposażonych w przymierzalnie. Obecnie pierwszy taki punkt znajduje się w Warszawie. Jednak spółka planuje otworzyć blisko 100 punktów odbioru zamówień Wildberries w kraju.

Na stronie e-sklepu dostępnych jest ponad 14,8 tys. marek odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, obuwia, akcesoriów, zabawek. Co więcej, firma planuje sukcesywnie rozszerzać ten asortyment.

Spółka jest obecna w Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Armenii i Kirgistanie. Jednak jak informują władze spółki, firma planuje wejście na rynek Unii Europejskiej. Po Polsce detalista myśli o wejściu na rynek słowacki.

Polska atrakcyjnym rynkiem dla zagranicznych firm

Zagraniczne firmy wciąż chętnie otwierają się na Polskę. W drugiej połowie września swój sklep internetowy…

Więcej
Rynek

Dania z restauracji w Lidlu. Sieć wprowadza do oferty świeże sushi.

post-image

Sieć sklepów dyskontowych Lidl wprowadziła do oferty dziesięciu sklepów w Poznaniu i okolicy świeże zestawy sushi. Sushi przygotowywane jest przez poznańską restaurację Yattai Sushi Bar.

Sushi z restauracji w Lidu

Oferta zestawów świeżego sushi dostępna będzie w dziesięciu sklepach Lidl w Poznaniu i okolicy. Zestawy będą przygotowywane i dostarczane rano przez poznańską restaurację Yattai Sushi Bar.

Rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych rośnie

Rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych (na wartość składa się m.in. sprzedaż gotowej kawy, hot-dogów itp.), w 2019 r. wzrósł w Polsce o blisko 8%. Rynek ten rośnie bardzo dynamicznie i chociaż w 2020 r. spodziewana jest nieco niższa dynamika wzrostu jego wartości, to sklepowa gastronomia będzie rozwijała się szybciej niż cały rynek spożywczy w Polsce.

Więcej informacji na ten temat w najnowszym raporcie PMR ,,Rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”.

Więcej
Aktualnosci Dane i Analizy Infografiki

Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2019

post-image

PMR prezentuje zestaw infografik z raportu: Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024.

Według szacunków PMR wartość rynku sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych w Polsce wyniosła w 2018 r., ponad 279 mld zł. W 2019 r. rynek wzrośnie o ponad 4%. M.in. dzięki programom socjalnym takim jak Rodzina 500, rozszerzony na pierwsze dziecko w każdej rodzinie, trzynasta emerytura czy obniżki podatków.
Co więcej, długoterminowe prognozy dla rynku są pozytywne i wskazują na wzrosty w wysokości co najmniej 3% do 2024 r. Najszybsze wzrosty osiągnięte zostaną w kanałach dyskontów, sklepów convenience oraz sklepów przy stacjach paliw.

Jaka jest wartość i dynamika rynku spożywczego w Polsce?


Jaki stosunek do zakazu handlu w niedzielę mają Polacy?

Jaki jest udział największych graczy w spożywczym rynku detalicznym w…

Więcej
Aktualnosci Dane i Analizy Infografiki

Rynek produktów dla dzieci w 2019 roku

post-image

PMR prezentuje zestaw infografik z raportu: Handel detaliczny produktami dla dzieci w Polsce 2019. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2019-2024.

Według danych PMR w 2019 r. wartość rynku produktów dla dzieci wyniosła 15,2 mld zł. Dynamika rynku znowu nabrała przyśpieszenia po słabszym 2018 r., i osiągnąć 4,8% w kolejnym roku.

Wartość rynku produktów dla dzieci w Polsce


Najczęściej kupowane produkty dziecięce


Najwięksi gracze na rynku produktów dla dzieci

Więcej
Aktualnosci Trendy

Perfumeria Quality Missala dla WOŚP

post-image

Perfumeria Quality Missala stworzyła dla fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pierwsze perfumy. Zapach można kupić w sklepie internetowym fundacji, a dochód z jego sprzedaży zasili konto 28. Finału WOŚP.

Perfumy Music – bo taką nazwę nosi zapach – zostały stworzone specjalnie dla WOŚP przez sieć z ekskluzywnymi perfumami – Perfumeria Quality Missala. Jest to pierwszy zapach jaki powstał dla fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalnie dla WOŚP powstało 500 limitowanych flakonów o pojemności 50 ml wody perfumowanej, dostępnych poprzez stronę SiemaShop.pl w cenie 290 zł.

Perfumy powstały przy współpracy współwłaściciela perfumerii –  Michała Missali z Douglasem Morelem, absolwentem paryskiej szkoły perfumiarstwa ISIPCA. Według idei Jurka Owsiaka, kompozycja zapachu nawiązuje do atmosfery festiwalu Pol`and`Rock oraz działalności WOŚP.

O WOŚP

WOŚP jest fundacją, której głównym celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia. Podczas corocznych Finałów WOŚP, które odbywają się w styczniu, zbierane są środki na wcześniej ustalony cel, najczęściej związany ze zdrowiem dzieci. Celem tegorocznego…

Więcej
Aktualnosci Dane i Analizy Rynek

Przed rynkiem RTV, AGD i sprzętu elektronicznego okres spowolnienia

post-image

Po kilku latach cechujących się wzrostami wartości rynku oscylującymi w przedziale 4,5-6,5%, w perspektywie 2020-2024 należy spodziewać się niższych dynamik sprzedaży artykułów RTV, AGD i sprzętu elektronicznego. Jak wynika z prognoz zawartych w najnowszym raporcie PMR „Handel detaliczny artykułami RTV, AGD i sprzętem elektronicznym w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”.

Ostatnie lata były bardzo dobre dla rynku – remonty mieszkań wsparte boomem na rynku budownictwa mieszkaniowego, chęć posiadania nowoczesnego telewizora o większej przekątnej, czy wymiana smartfonów pozytywnie wpływały na rynek. Dodatkowo, dobra sytuacja ekonomiczna połączona z transferami socjalnymi sprawiała, że Polacy chętnie sięgali po artykuły AGD, RTV oraz sprzęt elektroniczny.

Rynek sprzętu elektronicznego czeka spowolnienie

W horyzoncie prognozy PMR do 2024 r, malejąca dynamika wzrostu wartości rynku będzie związana z nadchodzącym spowolnieniem…

Więcej