Rynek artykułów sportowych rośnie wolniej

Ten post dostępny jest także w języku: English

W ubiegłych latach rynek artykułów i odzieży sportowej rósł w tempie sięgającym nawet 9% rocznie, wynika z danych zawartych w raporcie PMR Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2018, i był jednym z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku detalicznego w Polsce. Jednak w 2017 r. odnotowano wzrost o zaledwie 6%. Prognozy na kolejne lata wskazują, że rynek będzie rósł w tempie 4-5% r/r. Chociaż to nadal dobre wyniki, warto zwrócić uwagę co stoi za spowolnieniem wzrostu.

W ubiegłych latach obserwowaliśmy nasilającą się modę na zdrowy styl życia. Ulice zapełniły się biegaczami i rowerzystami, w galeriach handlowych powstawały kolejne kluby fitness i siłownie, a korporacje walcząc o pracowników prześcigały się w przyznawaniu kolejnych bonusów. I chociaż w żadnym wypadku efekt ten nie minął, to wydaje się, że coraz mniej dotychczas nieaktywnych osób zaczyna uprawiać sport. Świadczą o tym chociażby ilości zakładanych kart Multisport – o ile w 2015 i 2016 r. przybywało ponad 100 tys. nowych użytkowników rocznie, to w 2017 r. było ich zaledwie niecałe 57 tys.

Nie oznacza to automatycznie problemów dla największych graczy na rynku – Decathlon, Go Sport, Martes Sport czy Marketing Investment Group cały czas otwierają sklepy i zyskują udziały w rynku, a Intersport po przeprowadzeniu kilku poważnych zmian w 2018 r. znów powinien odnotować wzrost przychodów. Jednak w perspektywie kilku lat należy spodziewać się znacznie twardszej walki o klienta.

 

[supsystic-tables id=7]

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.