Black Friday i Cyber Monday 2019 w Polsce – kto zrobi zakupy?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jak wynika z najnowszego badania PMR, mniej niż jedna trzecia Polaków (28%) robi zakupy podczas akcji typu Black Friday czy Cyber Monday. Akcje tego typu cieszą się podobną popularnością wśród mężczyzn i kobiet.

Czy Polaków ogarnie szał zakupów w Black Friday i Cyber Monday?

Black Friday lub jego polska wersja – Czarny Piątek – w tym roku wypada 29 listopada. Kolejna okazja do zrobienia zakupów w promocyjnych cenach to 2 grudnia, kiedy wypada tzw. Cyber Monday.

W Polsce z każdym rokiem Black Friday i Cyber Monday stają się coraz bardziej znane, wciąż jednak niewielki odsetek Polaków deklaruje robienie zakupów w te dni.

Mniej niż jedna trzecia Polaków robi zakupy podczas Black Friday czy Cyber Monday

W naszym najnowszym badaniu przeprowadzonym pod koniec sierpnia i na początku września 2019, zapytaliśmy Polaków o to czy robią zakupy podczas akcji typu Black Friday czy Cyber Monday. Mniej niż jedna trzecia (28%) odpowiedziała pozytywnie. Zakupy podczas tego typu akcji są praktycznie jednakowo popularne wśród mężczyzn (27%) jak i kobiet (29%).

Jaka jest charakterystyka Polaka kupującego podczas Black Friday czy Cyber Monday? W tych dniach zakupy najczęściej robią ludzie młodzi (w grupie osób do 34 lat odsetek kupujących wynosi 48%, zaś wśród osób w wieku powyżej 55 lat spada do 8%). Dodatkowo, Black Friday i Cyber Monday są najbardziej popularne wśród mieszkańców dużych miast (powyżej 500 tys. mieszkańców) oraz tych, których gospodarstwo domowe składa się z od trzech do czterech osób (40%).

Co więcej, jak wynika z innego badania PMR, przeprowadzonego na potrzeby raportu ,,Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2019” Polacy niezbyt chętnie robią zakupy modowe podczas Black Friday.

Popularność robienia zakupów podczas Black Friday lub Cyber Monday w Polsce

Black Friday Cyber Monday
Według badania PMR, mniej niż jedna trzecia Polaków robi zakupy podczas Black Friday czy Cyber Monday.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.