Aplikacja q-commercowa Lisek startuje do biegu w Krakowie

Aplikacja q-commercowa Lisek startuje w Krakowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Lisek, startup z branży dostaw błyskawicznych, zadebiutował testowo w Warszawie w 2019 roku, a w kwietniu br. wznowił działalność z rozszerzeniem zasięgu dalsze obszary stolicy. Teraz usługi w ramach tej aplikacji będą dostępne również w Krakowie.

Firma Lisek zajmuje się dowozem produktów spożywczych w ramach usług q-commercowych. Produkty dowożone są przez kurierów na rowerach elektrycznych z własnych magazynów Liska w przeciągu 10 minut, jak podaje oficjalna strona aplikacji. W Warszawie firma obsługuje już ponad 10 dzielnic, w Krakowie z usług Liska można skorzystać na Śródmieściu, Kazimierzu, oraz Starym Mieście.

Strategia q-commerce opiera się na budowie sieci tzw. dark store, czyli magazynów dedykowanych obsłudze zamówień internetowych. Oznacza to, że kurierzy nie będą dokonywać zakupów produktów w sklepach, ale będą odbierać je bezpośrednio z magazynów.

Rynek q-commerce prężnie rozwija się w Polsce, lecz jak Arkadiusz Kawa Kawa, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz podaje dla portalu wiadomoscihandlowe.pl, usługa ta będzie dostępna raczej wyłącznie w większych miastach, do tego nie na masową skalę. Firma Lisek musi liczyć się zatem z konkurencją ze strony innych firm zajmujących się dostawami takimi jak Glovo – konkurencyjna siec chce stworzyć już około 100 dark starów w ciągu 2021 r., a także Uber Eats, Everli, Wolt, czy Jokr –  nowym graczem na polskim rynku.

Zapotrzebowanie na szybkie dostawy wzrosło dzięki pandemii COVID-19. W opinii Daniela Alonso Moreno, który od listopada pełni funkcję dyrektora działu Q-commerce w Glovo, klienci nie chcą już czekać 24 czy też 48 godzin na zamówione produkty. Oczekują czasu dostawy mierzonego w minutach, nie w godzinach czy dniach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *